Вондроушова с първи финал на "Уимбълдън"(ВИДЕО)

Вондроушова с първи финал на "Уимбълдън"(ВИДЕО)

Чехкинята отстрани Свитолина

Чехкинята Маркета Вондроушова е първата финалистка на Откритото първенство на Великобритания при жените.

24-годишната тенисистка за първи път в кариерата си ще играе финал на "Уимбълдън" след победа в два сета на полуфиналите над украинката Елина Свитолина с 6:3, 6:3 за 1:16 часа игра.

Вондроушова е първата непоставена в основната схема, която достига до мача за титлата на "Уимбълдън" в "оупън ерата".

Двубоят започна равностойно, като при 2:2 двете размениха по един пробив. Свитолина видимо не отпадна физически след тежката битка с Ига Швьонтек на четвъртфиналите и Вондроушова се възползва от това, пробивайки още два пъти сервиса на съперничката и приключвайки първия сет с 6:3.

Чехкинята започна много силно втория сет и поведе с 4:0, а в петия гейм на свой сервис дръпна с 40:0. От тази позиция Свитолина намери сили да направи пробив, след което взе още два гейма и намали на 3:4.

Вондроушова не допусна обрат, като взе следващите два гейма и приключи мача с 6:3.

Чехкинята направи четири аса и шест двойни грешки. Тя имаше и значително превъзходство при печелившите удари с 22 срещу 9 за съперничката.

На финала Вондроушова очаква победителката от другия полуфинал по-късно днес между Онс Жабюр и Арина Сабаленка.

Кирьос отпадна във втория кръг в Щутгарт

Завръщането на Ник Кирьос на корта приключи с поражение от японския квалификант Шо Шимабукуро във втория кръг на тенис турнира в Щутгарт на трева от сериите ATП 250 с награден фонд 768 220 евро

Зверев разкри за огромно напрежение по време на "Ролан Гарос"

„Все още имам 1576 неотговорени съобщения..."

Националките за „Били Джийн Кинг Къп“ на турнира за жени W50 в Хасково

Българската федерация по тенис успя да осигури домакинството на пет турнира за жени от веригата на Международната федерация по тенис (ITF) от категория W50

Бублик взе реванш от домакински представител в Щутгарт (ВИДЕО)

Саша стартира сезона си на трева победоносно

Александър Василев отпадна във втория кръг в Католика (ВИДЕО)

След загуба от Андреа Гуериери

Алекса Каратанчева с победа в Сърбия

Българката с комфортен успех на старта в Куршумлийска баня