Яник Синер с категоричен успех на Откритото първенство на Австралия

Яник Синер с категоричен успех на Откритото първенство на Австралия

Вижте подробности

Четвъртият в схемата Яник Синер потвърди амбициите си за титлата с категорична победа в три сета срещу аржентинеца Себастиан Баес на Откритото първенство на Австралия по тенис. 

Италианецът спечели с 6:0, 6:1, 6:3 и се класира за четвъртия кръг на първия за годината турнир от Големия шлем. Синер записа шест аса и 34 печеливши удара и спечели срещу 26-ия поставен за по-малко от два часа при хладно и ветровито време в Мелбърн.

"Като цяло се чувствам страхотно тук. Наистина съм щастлив от това как се чувствам в момента. Очевидно мачовете са малко по-различни от тренировките и нека да видим как ще реагирам в следващите кръгове, но в момента се справям добре", коментира Синер след двубоя.

Най-доброто класиране на Синер на Откритото първенство на Австралия беше място на четвъртфиналите през 2022 година и сега прогнозите са отново да достигне тази фаза, като преди това трябва да преодолее Карен Хачанов на осминафиналите.

15-ия в схемата Хачанов, полуфиналист в Мелбърн миналата година, елиминира чеха Томаш Махац с 6:4, 7:6(4), 4:6, 7:6(5).

Гръцкият тенисист Стефанос Циципас също не срещна трудности и преодоля французина Люка Ван Аше в три сета - 6:3, 6:0, 6:4. Седмият в схемата Циципас допусна леко подценяване в третия сет, в който изостана с 0:3, но след това отново намери ритъма си и обърна за 6:4.

В четвъртия кръг Циципас ще срещне 12-ия поставен Тейлър Фриц от САЩ, който навакса сет пасив и обърна срещу унгареца Фабиан Марошан с 3:6, 6:4, 6:2, 6:2.

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки

Юлия Стаматова с нова победа в Анталия

Българката премина първия кръг на сингъл и на двойки

Ива Иванова отпадна в първи кръг в Тунис

Българката продължава само в надпреварата на двойки

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на турнир по тенис в Турция

Алекса Каратанчева се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.