Йоана Константинова е осминафиналистка на двойки в САЩ

Йоана Константинова е осминафиналистка на двойки в САЩ

Вижте подробности

Йоана Константинова се класира за осминафиналите на двойки при девойките на турнира на клей в Брейдънтън (САЩ) - едно от най-силните и престижни състезания по тенис за юноши и девойки, съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис. Надпреварата е от категория J300 на ITF.

Българката и Нели Тараба Уолбърг (Швеция), поставени под №4, победиха в първия кръг с 6:3, 6:3 Ема Донг (Канада) и Маян Ларон (Израел).

Вчера Йоана започна с победа и на сингъл. Константинова победи с 3:6, 6:2, 6:1 Ижу Чън (Китай), а във втория кръг тя ще играе срещу Капусин Жофре (САЩ).


Елизара Янева се отказа заради лека травма от участие на сингъл, а на двойки българката и Дениз Дилек (Турция) отстъпиха с 3:6, 2:6 от рускините Кристина Лютова и Ана Перелман. Предната седмица Янева триумфира с титлата на сингъл при девойките на турнир от категория J500 на ITF в Мексико.

Григор едно мясно напред в ранглистата

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отбеляза минимален прогрес в световната ранглиста по тенис при мъжете на АТП.

Коко Гоф триумфира за втори път в Синсинати

Американката Коко Гоф спечели за втори път в кариерата си турнира по тенис на твърда настилка от сериите УТА 1000 в Синсинати (САЩ) с награден фонд 7 433 076 долара.

Артюр Фис спечели първия си турнир по тенис от сериите "Мастърс"

Французинът Артюр Фис триумфира с титлата на турнира по тенис в Синсинати (САЩ) с награден фонд 9 415 725 долара, с което постигна първия успех в кариерата си в надпревара от сериите "Мастърс".

Григор започва с италианец в квалификациите на US Open

Елизара Янева ще играе с чехкиня в квалификациите на Откритото първенство на САЩ

Кисимов с първа титла при мъжете

Димитър Кисимов спечели титлата на сингъл на турнира на клей за мъже в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Лидия Енчева вицешампионка на турнир в Сърбия

Националката на България за „Били Джийн Кинг Къп" Лидия Енчева стана вицешампионка на сингъл на турнира по тенис на клей в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд 60 хиляди долара.