Жалко: Андреев остана на крачка от основната схема в Австралия

Жалко: Андреев остана на крачка от основната схема в Австралия

Българинът отпадна в последния квалификационен кръг

Адриан Андреев отстъпи с 1:6, 2:6 на белгиеца Зизу Бергс и не успя да преодолее последния квалификационен кръг на откритото първенство по тенис на Австралия. Така България пропусна шанса си да има двама представители в основната схема за мъже за първи път в историята.

Андреев загуби първия гейм без спечелена точка и от този момент Бергс контролираше мача. Белгиецът спечели подаването на българина в четвъртия гейм и го дублира в шестия, въпреки че Андреев отрази пет опита за пробив в маратонска част. В седмия гейм Бергс стигна до ново подаване на нула и поведе в резултата.

Вторият сет бе по-хаотичен, но белгиецът отново записа два пробива повече от Андреев. Бергс взе подаването на българина в третия, петия и седмия гейм, докато Андреев стигна до единствения си пробив за 2:4 в шестия.

Бергс оформи крайното 6:2 с първия си мачбол и двубоят приключи след 71 минути игра. Белгиецът завърши с пет спечелени пробива от общо 11, докато Андреев записа само един при два шанса. Бергс записа 19 печеливши удара срещу девет за българина и направи 13 срещу 24 непредизвикани грешки.

Адриан Андреев е роден на 12 май 2001 година в София.

Андреев дава заявка за сериозно бъдеще още в детските си години, а през 2015 година той печели титлата поединично на Европейския олимпийски младежки фестивал в Тбилиси. Успехите му при подрастващите продължават и през 2017 година софиянецът триумфира с трофеите на сингъл и на двойки на престижния турнир до 18 години "Еди Хер Интернешънъл" в САЩ. Година по-късно той стига финал поединично на Европейския шампионат до 18 години, а в последствие става шампион на двойки при юношите на Откритото първенство на САЩ. В края на същия сезон той печели сребърен медал на двойки и играе полуфинал на сингъл на младежките Олимпийски игри в Буенос Айрес.

Андреев дебютира в професионалния тур на АТП при мъжете като едва 15-годишен в квалификациите на турнира във френския град Метц. През септември 2016 година. Два сезона по-късно той записа и първия си мач в основната схема на надпреварата от сериите АТП 250 в София. През ноември 2020 година в Ираклион (Гърция) печели първата от двете си титли от сериите "Фючърс" на Световната федерация ITF.

През миналата година софиянецът направи силни резултати във веригата на АТП "Чалънджър" с три полуфинала и пет четвъртфинала, което му позволи да влезе сред първите 200 в световната ранглиста при мъжете, достигайки до 189-ото място през декември, а този прогрес му позволи да участва за първи път и в квалификациите на турнир от Големия шлем в Австралия.

Изабелла Шиникова записа две победи за ден в Монастир, продължава напред на сингъл и двойки

Българката имаше добър ден

Гергана Топалова се класира за втория кръг на турнира в Ножен-сюр-Марн

Тя продължава напред във Франция

Девет българки на турнир от ITF за жени в Пазарджик

Девет български тенисистки ще играят в първия кръг в основната схема на сингъл на турнира от ITF за жени в Пазарджик „Goto Diamonds Cup". Надпреварата се провежда на базата на ТК „Фаворит" и е с награден фонд 40 хиляди долара.

Пазарджик е домакин на международен ITF курс за съдии „бяла значка“

Трима български съдии участват

Тенис с кауза на национален WINBET тенис център

Първо място при жените спечели Йорданка Димитрова

Лудогорец стартира свободна продажба на пакетни билети за мачовете в Лига Европа

Цените на пропуските са ясни

Виктория Томова се изкачи с една позиция в световната ранглиста

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова се изкачи с една позиция в световната ранглиста на УТА.

Григор Димитров запази 28-а позиция в световната ранглиста

Най-добрият български тенисист Григор Димитров запази своята 28-а позиция в световната ранглиста на АТП, която бе обновена днес.

Испания е последният финалист за Купа "Дейвис"(ВИДЕО)

Испания направи обрат срещу Дания и стана последният финалист в отборния турнир по тенис за Купа "Дейвис"