Жалко: Гришо се размина с титлата в Марсилия (ВИДЕО)

Димитров загуби финала от представител на домакините

Григор Димитров загуби финала на турнира от сериите ATP 250 на твърда настилка в зала в Марсилия.

Българинът отстъпи пред представителя на домакините Юго Умбер с 4:6, 3:6.

Срещата с 21-ия в световната ранглиста французин продължи 84 минути.

По този начин Димитров не успя да спечели втора титла от началото на годината. През януари Григор триумфира с титлата на турнира на твърда настилка от сериите АТР 250 в Бризбън (Австралия).

Днес Димитров игра за 19-и път на финал на турнири от АТП в кариерата си. До момента той има девет спечелени титли.

Българинът пък има 10 победи от 12 мача от началото на тази година.

Първият сет започна със сервиране на французина, който спечели гейма безпроблемно за 1-0. Последва безупречен сервис на Григор, който на свой ред не допусна изненада, изравнявайки за 1-1. Сетът продължи в същото русо и следващите два гейма отново бяха спечелени от този, който сервира за 2-2. В осмия гейм французинът бе близо до пробив, но Димитров не трепна и успя да го затвори на 30 точки.

В десетия сет Григор отново имаше затруднения, когато трябваше да изравнява. Френският му съперник го постави под напрежение и с много битка успя да вземе първия сет при 6-4.

Вторият сет започна отлично за Юго Умбер, спечелил четири поредни гейма в мача, повеждайки с 2-0 след пробив. Димитров отстъпи и в третия гейм като успя да спре пропадането в четвъртия за 1-3, но видимо българинът изпитваше затруднения срещу французина. До края той не можа да върне пробива и в крайна сметка загуби след 3-6.