Златан Йорданов и Татиана Чушева – шампиони на турнир до 10 г. от веригата „Kinder+

Златан Йорданов (ТК "Авеню", гр.Бургас) и Татиана Чушева (ТК "Розова долина", гр.Казанлък) спечелиха първите места на турнир за момчета и момичета до 10 г. от веригата „Kinder+" за 2023 г. в България. Надпреварата от календара на БФТенис се проведе на кортовете на ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора

За седми пореден път България е домакин на надпревари от веригата „Kinder+", в която децата се съревновават помежду си, за да излъчат представителите за международните финали от 30 октомври до 2 ноември в „Рафа Надал Академи" в Майорка, Испания.

31 момчета и 22 момичета участваха през уикенда на турнира до 10 годишна възраст в Стара Загора.

Във финала при момчетата Златан Йорданов (ТК "Авеню", гр.Бургас) победи с 4:2 Николай Николов (ТК "Авеню", гр.Бургас). В мач за третото място Кристиан Димитров (ТК "Велто", гр.Варна) се наложи с 4:0 над Мартин Севов (ТК "Авеню", гр.Бургас).

Във финала при момичетата Татиана Чушева (ТК "Розова долина", гр.Казанлък) победи с 5:3 Каталина Йовчева (ТК "Велто", гр.Варна). В спор за третото място Рая Гърчева (ТК "Тракия", гр.Пловдив) се наложи с над 4:2 Кайра Алексиева (ТК "Хасково", гр.Хасково).

Във финала на утешителната надпревара при момчетата Иван Манделев (ТК "Свиленград", гр.Свиленград) спечели с срещу 4:0 Кубрат Василев (ТК "Бароко Спорт", гр.София).

Във финала на утешителната надпревара при момичетата Адриана Василева (ТК "Бароко Спорт", гр.София) победи с 4:0 Нерина Прашкова (ТК "МГ Спорт", София).

Награда за феърплей беше връчена на Цветан Стойчев (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора).