Зверев може да пропусне турнира в Хамбург

Зверев може да пропусне турнира в Хамбург

Германецът е с контузия

Александър Зверев пристигна в Хамбург за предстоящия турнир по тенис за мъже, но все още не е взел решение дали ще играе, пише агенция ДПА. Той получи травма миналата седмица на "Уимбълдън".

"Надявам се да мога да играя на турнира, който се провежда в родния ми град. За мен той е много специален. Ще видим как ще реагира тялото ми в началото на първата и втората тренировка", заяви той за NDR, цитиран от ДПА.

"Ходя съвсем нормално и правя всичко останало, но в момента не мога да играя тенис добре. Не съм на обичайното ми ниво, но мисля, че възстановяването ми се движи по план".

Зверев не е сигурен дали ще играе на турнира в родния си град Хамбург, но няма съмнения за участието си на Олимпийските игри от 27 юли. Той ще играе на сингъл и на двойки с Лаура Зийгемунд.

"Надявам се контузията да отшуми възможно най-скоро и да бъда на 100% за Олимпиадата", каза още Зверев.

Лидия Енчева с впечатляваща победа в Пазарджик

Националката показа страхотен характер и се класира за втория кръг на турнира от ITF

Трима наши тенисисти с победи в Куршумлийска Баня

Янаки Милев, Динко Динев и Джордж Лазаров продължават във втори кръг

Лиа Каратанчева се класира за втория кръг в Пазарджик

Българската националка Лиа Каратанчева се класира за втория кръг на сингъл международния турнир по тенис за жени на клей в Пазарджик с награден фонд 40 хиляди долара и гостоприемство

Известни са потенциалните съперници на България за Световна група на турнира по тенис Купа "Дейвис"

Тимът на България разбра евентуалните си съперници за мача през февруари следващата година от Световна група за Купа "Дейвис" - неофициалното световно отборно първенство по тенис за мъже.

Димитър Кузманов се класира за втория кръг в Търгу Муреш

Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей в Търгу Муреш в Румъния

Изабелла Шиникова записа две победи за ден в Монастир, продължава напред на сингъл и двойки

Българката имаше добър ден

Гергана Топалова се класира за втория кръг на турнира в Ножен-сюр-Марн

Тя продължава напред във Франция

Девет българки на турнир от ITF за жени в Пазарджик

Девет български тенисистки ще играят в първия кръг в основната схема на сингъл на турнира от ITF за жени в Пазарджик „Goto Diamonds Cup". Надпреварата се провежда на базата на ТК „Фаворит" и е с награден фонд 40 хиляди долара.

Пазарджик е домакин на международен ITF курс за съдии „бяла значка“

Трима български съдии участват