Зверев потегли на Ролан Гарос с бърза победа

Зверев потегли на Ролан Гарос с бърза победа
Източник: БГНЕС

Бившият финалист надви французин в последователни сетове

Поставеният под номер 2 Александър Зверев започна с победа участието си на турнира "Ролан Гарос".

В среща от първия кръг германецът надигра с 6:3, 6:4, 6:2 представителя на домакините от Франция Бенжамен Бонзи за 2 часа и 10 минути игра.

Зверев, който достигна до финала в Париж през 2024 година и игра поне четвъртфинал във всяко от последните пет издания на турнира, показа игра на много високо ниво. Той направи 35 печеливши удара и само 30 непредизвикани грешки за целия мач, а освен това реализира пет пробива от десет възможности.

Във втория кръг германецът ще се изправи срещу чеха Томаш Махач, който стартира също с трисетов успех. Махач се наложи с 6:4, 6:4, 6:3 над белгиеца Зизу Бергс.

Кузманов на четвъртфинал в Словения

Българинът е в преследване на титлата в Марибор

Изненада в Уинстън-Сейлъм: Ковачевич елиминира Циципас

Стефанос Циципас приключи участието си на ATP 250 турнира в Уинстън-Сейлъм след изненадващо поражение от Александър Ковачевич.

Донски на четвъртфинал в Кингстън

Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Донски достигна до четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Чалънджър  75" в Кингстън (Ямайка) с награден фонд 107 хиляди долара.

Григор Димитров продължава напред на US Open (ВИДЕО)

Гришо с нов успех в квалификациите

Сестрите Уилямс с "уалд кард" на двойки за US Open

Серина и Винъс Уилямс получиха "уайлд кард" за участие в турнира на двойки при жените на Откритото първенство по тенис на САЩ, съобщиха организаторите.

Обрат в последния момент! Вавринка с "уайлд кард" за US Open

Швейцарецът Стан Вавринка, който е бивш номер 3 в света и ще приключи професионалната си кариера в края на сезона, получи "уайлд кард", за да участва на Откритото първенство на САЩ по тенис, обявиха организаторите.