Зверев: Всяка седмица играя все по-добре

Зверев: Всяка седмица играя все по-добре

"Аз съм достатъчно млад, за да кажа, че целите ми не са променени"

Германската тенис звезда Александър Зверев заяви, че високите му цели не са се променили, въпреки серията от тежки контузии, предаде ДПА.

25-годишният олимпийски шампион все още не е спечелил титла от турнир от Големия шлем въпреки очевидния си талант. Той ще започне в турнира на клей в Мюнхен като 16-и в света, след като се възстанови от операцията на глезен.

"Аз съм достатъчно млад, за да кажа, че целите ми не са променени", каза той през репортерите.

"Скоро ще бъда 100% във форма. Мисля, че играя по-добре с всяка седмица и се надявам тази седмица да съм още по-добър", каза Зверев, който бе отстранен от руснака Даниил Медведев на осминафиналите на турнира в Монте Карло миналата седмица. Той пропусна два мачбола и след това обвини руснака в нечестна игра.

Зверев, който е победител от 2017-а и 2018-а година, ще започне участието си на турнира в Мюнхен в сряда, като жребият ще се тегли в понеделник.

Сабаленка напред в Рим

Арина Сабаленка се класира за третия кръг на турнира по тенис на клей от сериите УТА 1000 в италианската столица Рим с награден фонд 8 312 293 долара.

Нестеров достигна до полуфиналите на сингъл на турнир по тенис в Италия

Националът на България за Купа „Дейвис“ Пьотр Нестеров се класира за полуфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд от 30 хиляди долара

Динко Динев ще играе четвъртфинал в Конго

Динко Динев се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър 50" в Бразавил (ДР Конго).

Победи за Мелис Расим, Юлия Стаматова и Виктория Велева

Ден по-рано Велева се класира и за четвъртфиналите на двойки

Иван Иванов отпадна на старта в Сабадел

Илиян Радулов тръгна с победа

Диа Евтимова е на 1/4-финал в САЩ

Диа Евтимова се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на клей в Бока Ратон (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара