Черноморец (Бургас) надделя над Саяна в голово шоу

"Акулите" показаха хубави неща при победата си с 4:2 над хасковлии

Черноморец (Бургас) постигна домакинска победа с 4:2 над стабилния тим на Саяна в среща от 34-ия кръг на Югоизточната Трета лига.

След успеха си "акулите" са с актив от 71 точки в класирането и са на три зад втория Гигант и на шест зад лидера Несебър.

Домакините откриха чрез Аризио Да Коща, който се възползва от хубаво подаване в наказателното поле на Миро Манев и реализира в опразнения ъгъл необезпокояван.

Именно това бе и единственото попадение през първото полувреме, а след почивката двата тима се активизираха и направиха атрактивен мач.

Гостите успяха да изравнят чрез Димитър Димитров, който се възползва от подаване по земя в наказателното поле и реализира.

Доста изненадващо Саяна обърна след гол на Спас Милушев, който отправи хубав удар по земя около границата на наказателното поле.

След втория гол във вратата си домакините се окопитиха и обърнаха нещата в своя полза.

Манев направи хубав пробив и можеше да подаде, но потърси далечния ъгъл и сполучи - 2:2.

С много хубав удар от странична ножица Стоян Мантаров обърна нещата в полза на Черноморец - 3:2, а домакините вкараха и още едно попадение чрез Венци Гюзелев, който бе намерен от Миро Манев на празна врата.