ЕКШЪН: Пирин (ГД) с драматична победа в Дебрен сред бомбички и камъни

"Зелено-белите" с 11 поредни успеха

Отборът на Пирин (ГД) записа драматична победа с 3:2 като гост на Дебрен в последния си мач за годината в Четвърта лига, предаде кореспондент на NOVSPORT. "Зелено-белите" губеха в резултата с 0:2 до 50-та минута, но се мобилизираха и стигнаха до успеха в изключително враждебна обстановка на терена и по трибуните.

Илия Карапетров от дузпа, Виктор Шишков и капитанът Любомир Гуцев бяха точни за обръщане развоя на мача. Това се случи под истински дъжд от бомбички и камъни, хвърляни от феновете на домакините. На терена пък играчите на Дебрен са били изключително агресивни и двубоят е бил изпъстрен с множество тежки нарушения.

Феновете на домакините са нападнали и асистент съдията, който коректно е вдигнал флага за очевидна засада на футболист от домакините. Стигнало се е до физическа разправа, включително и удари в корема. Очаква се в близките дни решението на ОС на БФС в Благоевград за наказания на тима от Дебрен.

Пирин (ГД) завършва полусезона с 11 победи от 11 мача и има преднина от 5 точки пред втория в класирането. "Ще направим сериозна селекция и подготовка, за да можем да бъдем конкурентно способни по време на очертаващия се бараж за Трета лига през май или юни. Всички искаме да върнем Пирин там, където му е мястото", заяви президентът на клуба Андон Смилянов.