Лудогорец III ликува с 3:1 в Кубрат

Лудогорец III обърна Кубрат до 3:1 в мач от програмата на III кръг в първенството на Североизточна Трета лига. Момчетата на Захари Сираков гостуваха за двубоя.

Срещата не започна по най-добрия начин за талантите на Шампионите, които получиха гол в 9-та минута. В 21-та минута след центриране от корнер на Симеон Шишков Петър Кирев изравни. В 28-та минута, след бърза контраатака на разградчани, Антонио Попов отбеляза за 2:1. Последния пас даде Петър Кирев. При този резултат завърши първото полувреме.

След подновяването на играта шут на Кристиян Николов в 48-та минута срещна гредата. Половин час по-късно Никола Тодоров засече опасно с глава, но вратарят на домакините успя да спаси от голлинията. В 80-та минута от чиста ситуация Християн Атанасов стреля над вратата. До положението се стигна след пробив на Никола Георгиев. В 85-та минута Никола Георгиев прати топката в мрежата за крайното 3:1, а асистенцията бе на Кристиян Николов.

"Теренът бе тежък и това ни попречи да играем в нашия стил. Момчетата обаче бързо се приспособиха към него и успяха да материализират превъзходството си с три хубави гола", коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Захари Сираков.