Марек с победа в Симитли, Втора лига е близо

Марек (Дупница) победи Септември с 1:0 в Симитли и направи поредната крачка към завръщане в професионалния футбол. Двубоят бе от 28-ия кръг на Югозападната Трета лига, Първа група (1-10 място). Николай Ганчев осигури поредните три точки. В 34-ата минута Христо Каймакански подаде успоредно пред голлинията и Ганчев прати топката в мрежата.

На Градския стадион в Симитли като цяло мачът бе равностоен, но повечето критични моменти бяха пред вратата на домакините. Ганчев пропусна да реализира с глава втори гол през първото полувреме. Септември опита да натисне, но до чиста голова възможност така и не се стигна.

Марек е само на победа от завръщането във Втора лига и на теория. Тя може да бъде факт следващата събота, когато на "Бончук" в Дупница ще гостува вторият отбор на ЦСКА.