ОБЗОР: Отборите от Югозападната Трета лига с поредни контроли

Изиграха се още 3 проверки, вижте коментарите след тях

На стадиона в Разлог в контролен мач се срещнаха отборите на местния Пирин и Септември Симитли.

Това беше първа победа преди старта на първенството за футболистите на играещия треньор Димитър Мавродиев. Като цяло отборът на домакините стоеше по-добре на терена и с голове на Петър Попадиин в 7-ма и Николай Димиров в 30-та минути успя да зарадва привържениците си с победа. Почетното попадение за отбора на гостите бе дело на Юлиян Попев в 72-ра минута. В този двубой Стефан Гошев пусна в игра два различни състава, като през първото полувреме даде шанс на новодошлите на проби футболисти отвън. Наставникът даде бодра оценка за играта на футболистите само през второто полувреме, когато беше отбелязано и почетното попадение.

На стадиона в Добринище в контрола се срещнаха отборите на Миньор Перник и Банско Тийм. Единственото попадение в срещата отбеляза Божидар Чуканов в 21-ва минута, който след самостоятелна акция проби по левия фланг и изпрати топката по диагонала в мрежата за 1:0. През втората част на срещата бяха извършени смени и в двата отбора. Темпото на играта спадна, но по-добре стоеше на терена отбора на Банско.  Пропуски за възпитаниците на Боби Галчев направиха Марти Таушанов, Илко Камишев и Иван Георгиев. Също  Марио Димитров от 15-16 метра не успя срещу противниковия страж.

„Контролите са затова,  да се види както е моментното състояние на наличните футболисти, като се дава равен шанс на новопривлечените. Дебют направиха  Иван Георгиев, Ибрахим Алим, Марти Таушанов, Асен Либяховски, Илко Камишев и вратаря Абди Абдиков. Все още търсим футболисти за фаза атака. Следващият ни контролен мач ще бъде в събота от 18 часа на терена на Евима срещу румънския Стяуа”, сподели Иван Топузов от треньорския щаб на Банско пред кореспондент на Novsport.com.

Наставникът на Миньор Христо Господинов сподели,  че е доволен само от първата част на играта. Следващият контролен мач на Миньор ще бъде на 22 юли срещу Хебър ІІ Пазарджик.

На стадион НСА се срещнаха третият отбор на ЦСКА 1948 и Вихрен Сандански. Срещата започна по-добре за отбора на домакините, като на два пъти Марио Георгиев и Кирил Цонев не успяха отблизо да огорчат стража на Вихрен. В 23-та минута след успешна атака по фланга на домакините последва центриране зад защитата на гостите, и включилия се защитник Николай Желязков изпрати топката по диагонала в далечния ъгъл за 1:0.  В 38-ма минута при отлична атака на гостите последва центриране отляво и Даниел Пехливанов от движение изпрати топката неспасяемо във вратата на армейците за 1:1. През втората част на срещата отборът на домакините отново заигра по-добре. В 60та минута след самостоятелна акция Калоян Стрински от 17-18 метра изпрати топката в противниковата врата за 2:0. До края на срещата нови пропуски направиха Марио Георгиев и Андон Бакалов за домакините и на два пъти Даниел Пехливанов, като веднъж успя да прехвърли вратаря на армейците, но техен защитник изби топката от голлинията. Това беше последен мач за досегашния наставник на Вихрен Йордан Боздански, който се завръща на стария си пост директор на школата. Срещата изгледа новият старши треньор Наджи Шенсой в компанията на спортния директор Георги Бачев. Следващият контролен мач на ЦСКА 1948 ІІІ е на 22 юли срещу Славия ІІ, а на Вихрен – в събота 15 юли в Разлог.