ОБЗОР: Поредни контроли за отборите от Югозападната Трета лига

Вижте как завършиха зимните проверки

На терена с изкуствено покритие в Годлево край Разлог в контролен мач се срещнаха отборите на местния „Пирин“ и „Септември“ ІІ София.

Срещата бе много интересна и изпълнена с доста голови ситуации. Първи откриха резултата домакините в 21-ва минута от дузпа. Това не се понрави на футболистите от гостуващия тим и те заиграха на по-високи обороти, търсейки начин за изравняване.

В същия момент и футболистите на „Пирин“ Разлог проиграха няколко чисти голови положения заради неточна стрелба и добра игра на стража на столичани.

През второто полувреме футболистите на гостите заиграха по-добре. В 61-ва минута след удар на Александър Кавръков от 7-8 метра топката бе избита от вратаря на домакините и в добавката Кавръков не сгреши за 1:1. По една греда уцелиха футболистите на двата тима до края на срещата.

Това бе и причина срещата да завърши при равен резултат, което , според треньора на гостите Андрей Андреев, е реален на база показаната игра.  Той не пропусна да заяви, че е дал и шанс на по-младите таланти набор 2005, 2006 и 2007 година.

На стадиона в Требич в контролен мач се срещнаха отборите на ЦСКА 1948 ІІІ и „Рилски спортист“ Самоков. В интерес на истината, нулевото равенство се запази до края заради липсата на чисти голови положения от страна на двата тима. През първото полувреме вратаря на домакините Божидар Петров отрази удари на нападатели на „Рилецо“.

Второто полувреме отново бе равностойно. Две чистил положения проиграха футболистите на армейците. След изпълнение на ъглов удар  Адриан Тодоров извиси топката в наказателното поле на „Рилски спортист“, Рафаил Пърликов скочи над всички и с глава разтресе напречната греда зад противниковия вратар.

Две минути преди края на мача Мартин Зимбилев получи втори жълт и червен картон от страна на главния арбитър и остави отбора си с човек по-малко на терена. За отбелязване е, че и през втората част отличната намеса на вратаря Божидар Петров на три пъти отблизо бе причина да не се стигне до промяна на резултата.  Това бе последният шести контролен мач за армейците.

На стадиона в Подгумер се срещнаха отборите на „Миньор“ Перник и „Ботев“ Ихтиман. Тази среща завърши с победа за отбора от Перник.

Единственият гол в срещата отбеляза Калоян Йосифов след асистенция на Божидар Чуканов в 21-ва минута. През първата част на мача, която беше равностойна, по три чисти пропуска направиха футболистите от двата тима. На два пъти Григор Долапчиев и Мартин Иванов от „Ботев“ не успяха отблизо да отбележат гол. За отбелязване е , че отборът на „Миньор“ на два пъти разтресе гредата зад вратаря на „Ботев“ след удари на Божидар Чуканов.

В Сливница отборът на „Костинброд“ победи с 1:0 домакините от „Сливнишки герой“. Пореден силен мач изнесоха футболистите на „Костинброд“ от началото на зимната си подготовка.  Основната заслуга за това е на завърналия се от „Вихрен“ в отбора Стефан Методиев  Калоян Бонев, привлечен от „Балкан“ Ботевград, и Георги Божилов – привлечен  от „Рилски спортист“ Самоков. Единственият гол в срещата бе дело на Калоян Бонев в 61-ва минута, който се възползва от неразбирателство в защитата на домакините и изпрати топката в далечния ъгъл за 0:1. Отборът на домакините не успя през второто полувреме заради неточна стрелба на Давид Димитров, Илия Петков и Димитър Панталеев. За отбора на гостите пропуски направиха Стефан Методиев, Лъчезар Георгиев и Георги Божилов.

На стадиона в Копривлен в контролен мач отборът на „Банско“ победи „Пирин“ Гоце Делчев с 2:1. Съвсем изненадващо първи отбелязаха гол в срещата футболистите на „Пирин“ Гоце Делчев от фаул. През първата част на двубоя наставникът на „Банско“ Боби Галчев даде шанс на футболисти, играли по-малко на терена заради различни причини.

През втората част Галчев пусна в игра част от титулярите и отборът заигра в свой стил. С попадения на Марио Димитров и Денис Ангелов „козлите“ се добраха до победа, която заслужаваха на база показаната игра.

„Балкан“ Ботевград и „Славия“ ІІ София завършиха наравно 1:1. Резултата в срещата откри Васил Казълджиев, който се възползва от грешка на защитата на домакините. На три пъти след това гостите не успяха отблизо да отбележат нови попадения.

През втората част на мача останалите футболистите от резервната скамейка на двата тима получиха шанс за игра. В 77-ма минута Алекс Колев от „Балкан“ след изпълнение от дузпа изравни резултата за 1:1.

В поредната си контрола, играна на базата на БФС, отборът на  “Оборище” победи с 3:1 “Гранит”  Владая. Головете за “Оборище”   реализираха Стефан Неделчев през първото полувреме и Петко Петков два гола през втората част на двубоя.

В Симитли местния “Септември” и ФК “Кюстендил” завършиха при нулево равенство.

“Хебър” ІІ Пазарджик и “Родопа” Смолян завършиха 2:2. За домакините точни бяха Христоян Ганев и Мартин Кадьов, а за гостите – Николай Георгиев и Михаел Кисьов.

“Локомотив” Пловдив ІІ победи “Чавдар” Етрополе с 4:1. Головете за възпитаниците на Христов Златински  отбелязаха Тони Лесов-два, Васил Църнев и Иван Узунов -по един.