ОБЗОР: Югозападна Трета лига

Вижте как завършиха мачовете и коментарите след тях

В мач от 6 кръг от втора фаза, група А, за първенството на ЮЗ трета лига на „Арена Симитли” се срещнаха отборите на местния „Септември” и „Марек” от град Дупница. В първата третина от полувремето по-активни бяха футболистите на домакините. Постепенно гостите изравниха играта и за почнаха по фланговете да обсаждат вратата на „Септември”.

В 18-та минута Христо Каймакански проби отляво и асистира на Николай Ганчев, който отблизо откри за 0:1. Попадението успокои „Марек” и дупничани взеха контрола върху мача. Последваха удари на Даниел Гогов и Георги Божилов, които не донесоха отбелязване на нови попадения. В самия край на полувремето Николай Ганчев имаше шанс след центриране отдясно в наказателното поле на домакините с глава отблизо  да удвои, но ударът му с глава премина встрани от вратата на Иван Топалов.

През втората част на срещата гостите заиграха малко по-прибрано, разчитайки напред на контраатаки. Даниел Гогов отбеляза втори гол във вратата на Иван Топалов, но главния съдия Йото Гарабедов видя вдигнат флаг за засада и отмени попадението, което беше оспорвано от футболистите на гостуващия тим. В интерес на истината, домакините владееха по-трайно топката, но действията на защитата на „Марек” бяха много навременни и така и не се стигна до изравнително попадение. До края на полувремето беше без опасности пред двете врати. Футболистите на домакините опитаха с далечни центрирания, но това не им донесе положителен резултат.

След мача мнения дадоха:

Стефан Гошев-старши треньор на ФК „Септември” Симитли: „Футболистите, на които гласувах доверие срещу лидера в групата и кандидат за промоция във втора лига отбор на „Марек”,  се представиха по един много добър начин  и затвърдиха впечатленията за доброто представяне срещу „Балкан” Ботевград и „Чавдар” Етрополе. За съжаление, отново допуснахме фатална грешка, която реши изхода на мача. Отборът ни създаде достатъчно добри ситуации за отбелязване на гол, но имаме проблеми в тази фаза на играта, за която в бъдеще трябва да се намери решение и да не се допуска”.

Танчо Калпаков-старши треньор на ФК „Марек” Дупница: „През първите 20 минути футболистите на домакините бяха по-активни и по-добре влязоха в играта. Постепенно чрез флангови атаки започнахме да атакуваме вратата на „Септември”, но за жалост не успяхме да ги доразвием. Ударите на Николай Ганчев и Георги Божилов не бяха точни срещу вратаря на домакините. Първият гол отбелязахме при бърза флангова атака, подета от Димитър Илиев отляво, последва пас към Христо Каймакански, той насочи кълбото успоредно в наказателното поле на домакините и намиращия се на втора греда Николай Ганчев поради вратаря Иван Топалов за 0:1. След попадението футболистите на „Септември” реагираха, опитаха да наложат натиск, но защитата ни бе на равнище и не се стигна до изравняване на резултата Домакините започнаха по-добре, владееха топката повече, но усилията им за отбелязване на гол не се осъществиха. Ние разчитахме повече на контраатаки. През второто полувреме Николай Ганчев отбеляза втори гол с глава, но бе отменен, според мен, несправедливо. До края на срещата не се стигна до сериозни опасности пред двете врати. Домакините опитваха да ни затруднят с далечни удари и центрирания в наказателното поле, но нашите защитници бяха много стабилни и реагираха навреме. Победата ни е напълно заслужена и доказахме,  че ненапразно сме на върха на таблицата. От вторник стартира подготовката за следващия домакински мач от 7 кръг от втора фаза срещу дубъла  на ЦСКА.

ФК „Кюстендил” - „Балкан” Ботевград – 3:1

В мач от  6-ти кръг, втора фаза за първенството  на Югозападната Трета лига – Първа група отборът на  ФК „Кюстендил” победи  „Балкан” Ботевград с 3:1 .

Срещата за почна с очакван превес за отбора на домакините. В 28-ма минута след флангова атака на домакините Виктор Анастасов центрира в наказателното поле на гостите и там Евгени Зюмбулев с глава простреля вратаря на „Балкан” Слави Матин за 1:0. До края на полувремето атаките на футболистите на двата отбора бяха безрезултатни и  те се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за отбора на ФК „Кюстендил”.

През втората част на срещата отново по-дейният и по-добре играещ отбор бе този на момчетата на Мартин Йорданов. В 55-та минута Марио Евтимов от отбора на ФК „Кюстендил” се възползва от груба грешка на защитата и вратаря на гостите и направи резултата 2:0. В 57-ма минута от фаул Димитър Руйчев изпрати неспасяемо топката във вратата на Кристиян Дончев за 2:1. Футболистите на домакините реагираха и тръгнаха да атакуват противниковата врата за промяна на резултата. Това успяха да направят едва в 67-ма минута, когато след директен удар на Христо Младенов топката рикошира от защитник на „Балкан”, заблуди техния вратар Слави Матин и се спря в мрежата за 3:1. Веднъж и гредата помогна на вратаря на гостите Слави Матин след като шут на Христо Младенов разтресе гредата зад него.

„Доволен съм от играта на момчетата, на които гласувах доверие в този двубой. Играхме срещу един от добрите отбори в групата. Имахме няколко чисти голови положения ,но неточния мерник на нападателите ни бе причина да не отбележим още попадения във вратата на гостите”, сподели Мартин Йорданов-старши треньор на ФК Кюстендил.

„Козлите” победиха и ОФК „Костинброд” с 2:0

На стадион „Георги Бенковски” в град Костинброд местния едноименен ОФК се срещна с отбора на „Банско Тийм” в мач от 6 кръг , втора фаза, група А за първенството на ЮЗ трета лига.

Срещата започна с натиск на футболистите от отбора на домакините. В 5-та минута Борислав Будинов обстрелва вратата на гостите, но Атанас Тъпигьозов бе на мястото си. Четири минути по-късно капитанът Стефан Методиев изведе Илия Петков и той отблизо не успя да простреля вратаря на гостите. На два пъти Денис Ангелов и Георги Фикийн се озоваха в удобни позиции за стрелба срещу вратаря на домакините Валентин Галев, но не успяха да го прострелят.

В 24-та минута Даниел Васев намери свободния Борислав Будинов след отлично центриране от корнер, но изстрелът на нападателя профуча  на сантиметри от страничната греда. В 35-та минута отново Даниел Васев намери Борислав Будинов в наказателното, но изстрелът с глава на нападателя изпрати топката  встрани от вратата на Атанас Тъпигьозов. Пет минути преди края на полувремето Даниел Васев стреля от дистанция, но топката  бе отразена майсторски  от стража на гостите Атанас Тъпигьозов. Така първото попадение завърши без попадения и двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме започна зле  за отбора на домакините. В 47-та  Денис Ангелов се възползва от отлично центриране в наказателното поле на домакините и изскачайки очи в очи срещу вратаря Валентин Галев го преодоля за 0:1. Футболистите на домакините се впуснаха да търсят изравнителното попадение, но на два пъти Даниел Васев в 60-та и Цветан Генков в 63-та минути не успяха отблизо срещу вратаря на гостите Атанас Тъпигьозов, който се представи по невероятен начин при насочените топки. В 82-ра минута след центриране от фаул Теодор Чолев от отбора на „Банско Тийм” с глава изпрати топката неспасяемо срещу Валентин Галев и резултата стана 0:2.

Този мач изгледа шефът на ФК „Банско Тийм” Георги Бенин, който остана изключително доволен от старанието на футболистите, на които бе гласувал доверие старши треньора Боби Галчев.