В Панагюрище: Оборище победи сборна формация на Марек

Контролата завърши при резултат 4:2

В контролен мач на помощния терен на комплекс „Орчо Войвода” в Панагюрище се срещнаха мъжкия отбор на местния „Оборище”  и формация, изградена от юноши старша възраст и четирима от резервните футболисти от мъжкия отбор на ФК „Марек”.

Срещата започна с гол в полза на гостите . След дълго подаване по десния фланг в 35-та минута последва центриране в наказателното поле на домакините и с шут по диагонала Георги Божилов откри резултата за 0:1.

Пет минути по-късно при поредна успешна атака на гостите след центриране от левия фланг в наказателното поле на домакините от 23-24 метра Християн Джаджаров насочи кълбото, вратаря Калин Дончев не се намеси удачно и топката спря зад него в мрежата за 0:2. В самия край на полувремето Костадин Богданов се възползва от удачно подаване и майсторски прехвърли вратаря на гостите за 1:2.

След  почивката наставникът на гостите Цветан Видински даде шанс за игра на останалите футболисти, които бяха набор 2006 и 2007, а Владислав Борисов – набор 2009. Това бе добре дошло за отбора на домакините, изграден от много опитни футболисти, преминали и през отбори от професионалните групи. В 61-ва минута Ивайло Петров нахлу по левия фланг на скорост с топката, проби защитата на гостите и майсторски изпрати топката с прехвърлящ удар в далечния ъгъл за 2:2.

В 75-та минута след бърза атака по десния фланг на домакините новопривлеченият  от „Пирин” Гоце Делчев Мартин Динов центрира умело топката в наказателното поле на гостите и там Костадин Богданов със странична ножица в стил Меси изпрати топката в мрежата за 3:2. Три минути преди края на редовното време Мартин Динов укроти топката от въздуха с гърди, насочена от Стилиян Николов, обърна се и от 25-26 метра я изпрати неспасяемо в горния ляв ъгъл зад младия страж на гостите за 4:2.

Този мач бе наблюдаван от над 300 зрители, начело с кмета на Панагюрище Никола Белишки и заместничката му Галина Матанова.

Преди мача местен свещеник извърши водосвет за здраве и успехи през новото футболно първенство на мъжкия отбор на ФК „Оборище”.

Имаше питка с мед, от която парчета бяха раздадени на футболистите и феновете, имаше и лакомства и безалкохолни питиета.  Кметът Николай Белишки се обърна към всички футболисти и треньори с пожелание за здраве и успешна футболна година.

„В този мач дадох възможност  на всичките 22-ма футболисти, между които и новопривлечените напоследък, за да изградя мнение за качествата на всеки един от тях. През първата част пуснах в игра 16 годишния Стефан Борисов, през второто полувреме взеха участие братята Димитър и Кристиян Димитрови-съответно на 22 е 20 години, които са рожба на местната школа. Доволен съм  от старанието на всички футболисти.  Изказвам своята голяма благодарност на Президента на „Марек” Васил Василев, на старши треньора Танчо Калпаков, на треньора и спонсор на клуба Цветан Видински, за това, че се съгласиха да се изиграе този контролен мач и успяхме да представим футболистите, на които ще разчитам още на старта на новото първенство на ЮЗ трета лига. Помощник треньор ще ми бъде известния български футболист Христо Марашлиев-син на легендата Димитър Марашлиев. Последният ни контролен мач преди старта на новото първенство на ЮЗ трета лига ще бъде на 29 юли, събота, на стадиона в Требич срещу силния отбор на Софийска областна група „Обеля”, сподели Ивайло Аспарухов-старши треньор на ФК „Оборище”.

Кой е Христо Марашлиев?

Христо Марашлиев е роден на 14 февруари 1970 година. Юноша е на ЦСКА. Играе като нападател, през 1988 отива под наем в Сливен. Завръща се при армейците през лятото на 1990, като остава до лятото на 1992 като печели шампионска титла за сезон 1991/92, след което преминава в португалския Академика. През лятото на 1993 се завръща в ЦСКА и остава един сезон, когато отива в Славия София. В началото на 1995 се завръща отново в ЦСКА, като играе за армейците до лятото на 1996. След ЦСКА играе във Левски Кюстендил от 1996 до 1997, в Спартак Варна, Черно море Варна и Марек Дупница. Играе за Сливен от 2000 до 2001, след което е играещ треньор в Бед Бойс Слатина от 2002 до 2004, а през 2005 за кратко е във Велбъжд Слокошица. Играе отново през 2008 в Хебър Пазарджик.

Докато играе в Бед Бойс Слатина е и старши треньор на отбора. След прекратяване на състезателната си кариера става треньор като от 2005 до 2008 е в ДЮШ на ЦСКА, след което е играещ-помощник треньор, а в последствие старши-треньор на Хебър Пазарджик. От 2008 е треньор в ДЮШ на ЦСКА с изключение през 2010, когато за кратко води Бдин Видин и периода август 2015 – октомври 2016. На 9 февруари 2020 става старши треньор на Ком Берковица в тандем с Антон Димитров.