Алекс Николов на полуфинал в Шампионската лига

Българинът с ключова роля при успех на Лубе

Александър Николов и Кучине Лубе Чивитанова се класираха за полуфиналите на Шампионската лига по волейбол за мъже. Италианците победиха като домакин Халкбанк (Турция) с 3:1 (25:23, 20:25, 25:15, 25:23) в среща-реванш от четвъртфиналите. Чивитанова спечели и първия мач като гост отново с 3:1 преди седмица.

Българският национал беше титуляр за Кучине Лубе и реализира 17 точки, с което стана втори най-резултатен за тима си. С 18 точки се отчете Марлон Ант.

Французинът Ървин Нгапет се отличи със 17 точки за Халкбанк.

На полуфиналите Кучине Лубе Чивитанова ще играе с победителя от двойката Трентино (Италия) - Берлин Волей (Германия). Всичко предполага дерби срещу италиански шампион, който спечели срещу германците с 3:0 в първия мач. Втората среща е насрочена за четвъртък.