Българите в Италия се наредиха в петицата след първата част на шампионата

Българите в Италия се наредиха в петицата след първата част на шампионата

Лубе Банка Мачерата е шампионът на полусезона в италианската Серия А, след победата с 3:2 гейма над Копра Пиаченца - тимът на Христо Златанов. Тимът на Силвано Пранди и Владимир Николов запази трето място в класирането на Серия А1. Втората позиция пък остава за Радостин Стойчев, Матей Казийски и Красимир Стефанов. Христо Златанов и Копра Пиаченца са четвърти. По-назад в класирането на най-силното клубно волейболно първенство е Венци Симеонов, който е на осма позиция със своя Тоно Калипо Вибо Валентино.

Лубе Банка Мачерата е шампионът на полусезона в италианската Серия А, след победата с 3:2 гейма над Копра Пиаченца - тимът на Христо Златанов.
Тимът на Силвано Пранди и Владимир Николов запази трето място в класирането на Серия А1. Втората позиция пък остава за Радостин Стойчев, Матей Казийски и Красимир Стефанов. Христо Златанов и Копра Пиаченца са четвърти. По-назад в класирането на най-силното клубно волейболно първенство е Венци Симеонов, който е на осма позиция със своя Тоно Калипо Вибо Валентино.

Кунео постигна победа над бившия европейски шампион Сислей Тревизо в последния 13 кръг от първия дял на италианското първенство с 3:1 гейма (25:21, 23:25, 25:22, 28:26). Пред 3800 зрители в своята зала Николов и компания стигнаха до успеха за 105 минути игра. За най-полезен в мача бе определен Петер Платенек, който реализира 19 точки. Българският национал бе най-резултатен в мача с 21 точки (2 аса, 1 блок, 100% посрещане, 53% атака). За Сислей, които в предния кръг победиха най-българския отбор в първенството – този на Тренто, Алесандро Фей постигна 20 точки, а Самуеле Папи и Алберто Чизола по 14.

На второ място в подреждането остава настоящият шампион Итас Диатек Тренто в треньор Радостин Стойчев. Матей Казийски и компания допуснаха загуба пред 3000 зрители като домакини от 11-тия в класирането Мартина Франча с 2:3 гейма (25:21, 22:25, 27:25, 23:25, 12:15). За 127 минути на полето Матей реализира 25 точки (2аса, 25% перфектно посрещане, 56% атака, 1 блокада). За първи път от доста време като титуляр започна и вторият българин в Тренто – Красимир Стефанов, който записа 17 точки ( 1 ас, 67% атака1 5 блокади). За MVP бе определен най-резултатният за Франча Валдир Сегуеира с 23 точки.

Макар и само с една минута игра Христо Златанов не успя да помогне на Копра Пиаченца и тимът падна от лидера в подреждането Лубе Банка Мачерата с 2:3 гейма (25:23, 23:25, 25:23, 22:25, 13:15). Синът на легендата Диметър Златанов, който е контузен се появи за броени секунди в тайбрека, а Леонел Маршал постигна уникалните 37 точки и въпреки загубата бе избран за MVP! За Мачерата Игор Омрсен направи 30 точки.

Венци Симеонов за пореден път този сезон си заслужи званието „най-полезен играч”, след като бе с основен принос за седмата победа на Вибо Валентиа. Новакът в елита на Апенините би Акуа Парадизо Монтекиари с 1:3 гейма (28:26, 25:23, 16:25, 25:20) като гост. Синът на Каспар Симеонов се отличи със 17 точки (1 ас, 60% атака, 1 блок).

Кунео – трето в класирането с еднакъв актив с втория Тренто – 9 победи и 4 загуби, но с три точки по-малко. Лидер е Лубе Банка Мачерата с 11 успеха и 2 поражения. Пиаченца е на четвъртото място със съотношение 8:5. На осма позиция е Вибо Валентиа на Венци Симеонов с положителен баланс.

Това обаче не е последният кръг в Серия А1за годината. На 28 декември предстои първият кръг от пролетния дял на шампионата в Италия. Влади Николов с Кунео приемат Венци Симеонов с Валентиа, Пиаченца на Златанов е домакин на Падова, а Тренто гостува на Йога Форли. Вторият кръг но втория ½-сезон е още на 3 януари 2009-та, когато Кунео е гост на Пинето, Венци Симеонов ще се изправи с Валентиа на стария си тим Пиаченца и Златанов, Тренто приеме Верона. Българското дерби между Тренто и Кунео е на 22 февруари.
Франция и Италия с поражения на Световното по волейбол

Световният шампион Италия и олимпийският първенец Франция допуснаха поражения в груповата фаза на Световното първенство по волейбол за мъже

Алекс Николов отвява конкуренцията с 54 точки на Световното

Българският бомбардировач далеч напред в класацията при реализаторите

САЩ с втора победа на Световното по волейбол (ВИДЕО)

Представителката на Швейцария Дитаджи Камбунджи смая звездната конкуренция, печелейки спринта на 100 метра с препятствия при жените на Световното първенство по лека атлетика в Токио (Япония) с национален рекорд от 12.24 секунди.

Лъвски скок на България във волейбола

Вече сме 12-и в света

Бленджини: Изключително съм горд

Най-важен е следващият мач, увери италианският треньор

Велика България подчини Словения и гледа към осминафиналите! (ВИДЕО)

Тимът на Бленджини с втора победа на световното по волейбол

Емоциите от първата ни победа на Световното по волейбол (СНИМКИ)

Българската федерация по волейбол публикува галерия от снимки след първата ни победа на Световното първенство за мъже - 3:0 над Германия. 

Словения би Чили в нашата група на Световното по волейбол

Словения победи Чили с 3:0 (25:19, 25:20, 25:16) на старта си на Световното първенство по волейбол за мъже във Филипините.

Иван Иванов със загуба в дебюта си за Купа “Дейвис”, Финландия изравни

Българинът отстъпи пред двукратен АТР финалист