България излиза за победа пред родна публика в Лигата на нациите

България излиза за победа пред родна публика в Лигата на нациите

Волейболистите започват с тима на САЩ в Пловдив

Пред България се открива отлична възможност да стартира последната седмица от Лигата на нациите пред собствена публика в Пловдив с победа.
 
Това е така, тъй като първият ни противник в зала "Колодрума" - САЩ, пристигна с втория си отбор и без старши треньора си Джон Спероу.
 
Американците ще заложат на много подмладен състав, докато основните им волейболисти ще се готвят за финалната шестица, която ще се проведе от 10 до 14 юли в Чикаго. В резултат на това в България не дойдоха Матю Андерсън, Максуъл Холт, Мика Кри-стенсън, Тейлър Сандър, Аарън Ръсел, Дейвид Смит, Кавика и Ерик Шоджи. В Пловдив тимът ще бъде воден от помощника на Спероу - Робърт Нилсън.
 
В същото време селекционерът на България Силвано Пранди ще може да разчита на почти пълния потенциал на лъвовете. Професора включи в състава за Пловдив капитана Виктор Йосифов, Николай Николов и Теодор Салпаров, като в списъка се завърна и Тодор Скримов. 
 
"Имам определени очаквания към нашия отбор и се надявам в почти пълен вид той да се представи по-добре в сравнение с предишните турнири и да повишим нашето ниво на игра. Макар и за последния турнир, успяхме да възстановим и да включим в състава Йосифов, Николов и Салпаров, които са изключително важни за нас.
 
За първи път ще имам възможност да усетя публиката в Пловдив, но познавайки добре българските фенове, които са запалени по този спорт, вярвам, че ще ни помогнат", каза 71-годишният специалист.
 
Двубоят България – САЩ е от 20,40 часа днес. Другите ни два съперника от Лигата на нациите в Пловдив ще са Иран и Сърбия, като двубоите с тях са съответно в събота и в неделя.

 

България изпусна аванс от 2:0 срещу Франция

Контузия на Галина Карабашева влоши настроението допълнително

Волейболистка напусна националния отбор

Женският национален отбор по волейбор заминава в четвъртък за Полша

Любо Ганев призна за пропуск на волейболната федерация

Знаем, че в плажния волейбол не сме направили нужното, призна президентът

Лазар Бучков се връща в Левски

Изграждаме следващото поколение звезди на българския волейбол, казва Николай Желязков

Мони Николов отива при Пламен Константинов в Русия

Направилият фурор в САЩ юноша на Левски Симеон Николов реализира първи трансфер - 18-годишният разпределител напуска университета Лонг бийч в посока Локомотив Новосибирск, където старши треньор е Пламен Константинов.

Palms Bet награди ВК "Левски" за требъла

Официалният партньор на волейболен клуб „Левски“ Palms Bet отчете грандиозния успех на отбора и връчи поощрителна награда на шампионите, след като тимът на сините постигна требъл за сезон 2024/2025 година.

От 4-то място до титлата: Тур е шампион на Франция!

Рекорден 10-и трофей за тима

Ивайло Иванов свири финала в Шампионската лига

Най-добрият ни съдия във волейбола с престижен наряд

Владимир Николов коментира селекцията на Левски

"Сините" ще имат само един чужденец