България победи Белгия в дебюта на Пламен Константинов

България победи Белгия в дебюта на Пламен Константинов

Цветан Соколов бе най-резултатен в първата среща, играна в "Арена Ботевград"

Мъжкият национален отбор на България победи с 3:1 (20:25, 25:22, 25:21, 28:26) отбора на Белгия в контролна среща, състояла се днес.

Така, в първия си мач начело на мъжкия ни тим Пламен Константинов и щаба му се поздравиха с победа, като зарадваха многбройната публика в "Арена Ботевград" .

Над 2500 волейболни привърженици дойдоха да подкрепят волейболните ни национали в първата им проверка по време на подготовката им за Световното първенство в Полша, стартиращо в края на месеца.

Волейболната среща между България и Белгия беше и първата волейболна, състояла се в многофункционалната "Арена Ботевград".

Константинов започна мача с Андрей Жеков (играл през целия двубой), Виктор Йосифов, Теодор Тодоров (отсъствал от състава за Световната лига поради здравословни проблеми),  Тодор Алексиев (капитан), Николай Пенчев, Цветан Соколов и либеро Теодор Салпаров.

"Лъвовете" нямаха особени проблеми в двубоя, освен в  първата част, когато отстъпиха на съперниците си с 20:25. Във втория гейм българските волейболисти заиграха по-добре и съвсем резонно спечелиха при 25:22. В третия сет отново момчетата на Пламен Константинов диктуваха случващото се на волейболното игрище и спечелиха с 25:21. 

Въпреки че водеха в резултата през повечето време на четвъртия гейм, "лъвовете" допуснаха леко отпускане в края на частта. Въпреки това показаха по-голямо желание за победа и  съумяха да затворят гейма при 28:26, а с това и да сложат точка на спора в този мач.

В четвъртия гейм в игра се появи и Светослав Гоцев, който също като Теодор Тодоров пропусна мачовете от Световната лига поради здравословни проблеми.

За България най-резултатен стана Цветан Соколов с 26 точки, а 16 добави капитанът Тодор Алексив, преди да бъде сменен в края на третия сет с Тодор Скримов.

Утре националите ще имат съвместна тренировка с отбора на Белгия, която ще се проведе при закрити врати. Следващата седмица волейболистите ни ще пътуват за Полша, където ще вземат участие в силния приятелски турнир  "Хуберт".

Българските волейболисти няма да играят контролни срещи срещу отбора на Иран, поради разминаване на графиците.

Антонина Зетова: Не се адаптирахме към стила на Канада

„Не бяхме добри при първи контакт с топката“

Наша двойка на осминафинал на Eвропейско по плажен волейбол

Българската двойка Захари Згуров и Георги Антов се класира на осминафиналите на европейското първенство по плажен волейбол под 20 години.

Волейболистиките стартираха Световното със загуба от Канада

Женският ни национален отбор по волейбол започна със загуба от Канада с 1:3 (23:25, 18:25, 25:23, 18:25) участието си на Световното първенство в Тайланд.

Волейболистите с първа победа на световното (ВИДЕО)

Националният отбор на България постигна първа победа на Световното първенство по волейбол за мъже до 21 години в Цзянмън (Китай), след като се наложи над Колумбия с 3:0 (31:29, 25:20, 25:21) в третия си мач от група С на надпреварата.

Десислава Величкова е новият треньор в школата на волейболния Левски

Чувствам се като у дома, макар че отскоро съм тук, сподели тя

Втора загуба за България на Световното в Китай

Отстъпихме на Япония

Ники Иванов: Световните шампионки са пример за младите

Координаторът на националните отбори Николай Иванов присъства на награждаването на тима до 19 години за отбора на месеца в България, след като през юли младите българки станаха световни шампиони.

Атанас Петров: Показахме, че прословутият български дух може да съществува и в колективен спорт

"Благодаря за момичетата не само за представянето, но и за начина, по който побеждаваха съперничките си", каза селекционерът

България загуби от Куба на старта на Световното първенство по волейбол до 21 години

Родните състезатели отстъпиха на Куба с 1:3