България с Русия, Латвия и Литва за Европейската купа

България с Русия, Латвия и Литва за Европейската купа

Тежък жребий изтегли националният отбор на България по плажен волейбол за своето участие в историческата първа Европейска купа.

Тежък жребий изтегли националният отбор на България по плажен волейбол за своето участие в историческата първа Европейска купа.  За т. нар. подзонална фаза от сътезанието плажните лъвове и лъвици попаднаха в Група F заедно с отборите на Русия, Латвия и Литва. И при двата пола мачовете ще се играят в руския калининградски град Янтарни от 21 до 25 юли, като първите два тима от групата ще се класират за Зоналната фаза, която ще се състои през 2011 г.

Изходът от двустранните срещи по схемата 'всеки срещу всеки' е труден за прогнозиране, тъй като форматът, по който ще се играят те, се въвежда за първи път на международно ниво.  При всеки от половете даден национален отбор се състои от две двойки, които играят срещу всяка от двойките на съперника.  В случай на равенство от 2:2 победи, се играе пети решаващ мач, в който могат да участват кои да е двама състезатели от дадена страна, включително и резервният пети волейболист.

Все пак, твърдият фаворит в нашата група, и при мъжете, и при жените, е отборът на Русия, който разполага с много водещи плажни двойки на световно и европейко ниво.  Латвия също има и мъжки и женски двойки, които са над най-добрите български двойки в световните и европейските ранглисти, което обаче не е достатъчно меродавен критерий за тяхната сила, и най-вероятно България и Латвия ще се борят за второто място, както при мъжете, така и при жените.  Отборът на Литва се очертава като аутсайдерът в групата, което, разбира се, не означава, че не може да поднесе изненада.  Тепърва ще се уточнява кои състезатели ще представляват България в тази първа отборна изява на старната в този спорт.


Новото континентално състезание ще бъде един от начините за класиране на Олимпиадата в Лондон през 2012 г.  Освен това, води и до участие в първата Световна купа по плажен волейбол, също през 2012 г. 

От 4-то място до титлата: Тур е шампион на Франция!

Рекорден 10-и трофей за тима

Ивайло Иванов свири финала в Шампионската лига

Най-добрият ни съдия във волейбола с престижен наряд

Владимир Николов коментира селекцията на Левски

"Сините" ще имат само един чужденец

Николай Желязков остава начело на Левски още три години

"Смятам, че сезонът за нас беше много успешен", каза треньорът на волейболния шампион

Волейболист на Левски подписа във Франция

Владимир Гърков ще играе за Сен Назер

България картотекира 30 волейболисти за Лигата на нациите

Отборът, воден от Джанлоренцо Бленджини, започва в Квебек (Канада), а първият ни мач ще е срещу Италия на 11 юни

Капитанът на волейболния Берое 2016 преминава в италианския Мачерата

Руси Желев е юноша на Берое 2016 и неговият трансфер е първият изходящ на собствен състезател, който клубът реализира от създаването си преди 13 години

Аспарух Аспарухов пое към Полша

Националът с нов отбор

Левски си връща Гордан Люцканов от италианския Аверса

От волейболния шампион Левски обявиха първото си ново попълнение за новия сезон.