България с втора победа на Гран при в Мексико

България с втора победа на Гран при в Мексико

Късно тази нощ България ще играе срещу домакина Мексико в последния мач от групата

Вторият състав на женският ни националния отбор по волейбол оглави класирането в група Q на Световното Гран При след втора трудна победа. Този път момичетата на Иван Петков се наложиха над Кения с 3:2 гейма. Пред около 250 зрители в Мексико Сити българките спечелиха безпроблемно първия гейм с 25:20.

Кенийките обаче изравниха резултата, след като затвориха следващата на 23 т. Последва нова размяна на геймове, като първо нашите волейболистки спечелиха с 26:24, а след това африканките се добраха до тайбрек, след успех в четвъртата част със същия резултат. В решителния пети гейм българките поведоха с 8:6.

Нашите не допуснаха повече изравняване и така стигнаха до крайния успех в мача след 15:12. Нася Димитрова беше най-резултатна за тима ни, след като завърши с 21 т. Славина Колева пък добави 15 т. за успеха. От Кения се отличи Мърси Моим с 22 т.

Късно тази нощ България ще играе срещу домакина Мексико в последния мач от групата.

Антонина Зетова: Не се адаптирахме към стила на Канада

„Не бяхме добри при първи контакт с топката“

Наша двойка на осминафинал на Eвропейско по плажен волейбол

Българската двойка Захари Згуров и Георги Антов се класира на осминафиналите на европейското първенство по плажен волейбол под 20 години.

Волейболистиките стартираха Световното със загуба от Канада

Женският ни национален отбор по волейбол започна със загуба от Канада с 1:3 (23:25, 18:25, 25:23, 18:25) участието си на Световното първенство в Тайланд.

Волейболистите с първа победа на световното (ВИДЕО)

Националният отбор на България постигна първа победа на Световното първенство по волейбол за мъже до 21 години в Цзянмън (Китай), след като се наложи над Колумбия с 3:0 (31:29, 25:20, 25:21) в третия си мач от група С на надпреварата.

Десислава Величкова е новият треньор в школата на волейболния Левски

Чувствам се като у дома, макар че отскоро съм тук, сподели тя

Втора загуба за България на Световното в Китай

Отстъпихме на Япония

Ники Иванов: Световните шампионки са пример за младите

Координаторът на националните отбори Николай Иванов присъства на награждаването на тима до 19 години за отбора на месеца в България, след като през юли младите българки станаха световни шампиони.

Атанас Петров: Показахме, че прословутият български дух може да съществува и в колективен спорт

"Благодаря за момичетата не само за представянето, но и за начина, по който побеждаваха съперничките си", каза селекционерът

България загуби от Куба на старта на Световното първенство по волейбол до 21 години

Родните състезатели отстъпиха на Куба с 1:3