България се класира за финалите на Евро 2024 по волейбол за жени до 18 години

Oтлично представяне на нашите момичета

България се класира за финалите на Европейското първенство по волейбол за жени до 18 години. В последната си среща от квалификациите българките се наложиха категорично над домакина Австрия с 3:0 (25:18, 25:15, 25:16) и печелят първото място в турнира.

Преди последната среща от група "Е" двата тима имаха по две победи, а селекционерът Антонина Зетова пусна в игра традиционния стартов състав: Вероника Петрова, Димана Иванова, Калина Венева, Вяра Парапунова, Деница Ангелова, Дарина Нанева и либерото Виктория Нинова.

Най-резултатна за ценния успех стана Вероника Петрова с 10 точки, от които 4 от начален удар. Габриела Жекова добави още 8 точки, а 7 направи Една Тодорова.

Евро 2024 ще се проведе от 1 до 13 юли в Румъния и Гърция.