България в група В на Световното по волейбол за жени

България в група В на Световното по волейбол за жени

В групата са също и Бразилия, Сърбия и Камерун

България попадна в група B на Световното първенство за жени в Италия тази есен, предаде официалният сайт на българската федерация по волейбол. По-рано днес в италианския град Парма бе изтеглен жребият за Световното първенство за жени през тази есен.

Представители на Българската федерация по волейбол на церемонията бяха инж. Данчо Лазаров, президент на БФВ и Иван Тодоров, вицепрезидент на БФВ. България попадна в груба В и ще се изправи срещу отборите на Бразилия, Сърбия, Турция, Камерун и четвъртият тим от Северна и Централна Америка.

В група А са отборите на Италия, Германия, Аржентина, Хърватия, Тунис и вторият от Северна и Централна Америка.

В група С са Русия, Тайланд, Холандия, Казахстан, първият и шестият от Северна  и Централна Америка.

В група D са отборите на Япония, Китай, Белгия, Азербайджан, третият и петият от Северна и Централна Америка.

 
 

Десислава Величкова е новият треньор в школата на волейболния Левски

Чувствам се като у дома, макар че отскоро съм тук, сподели тя

Втора загуба за България на Световното в Китай

Отстъпихме на Япония

Ники Иванов: Световните шампионки са пример за младите

Координаторът на националните отбори Николай Иванов присъства на награждаването на тима до 19 години за отбора на месеца в България, след като през юли младите българки станаха световни шампиони.

Атанас Петров: Показахме, че прословутият български дух може да съществува и в колективен спорт

"Благодаря за момичетата не само за представянето, но и за начина, по който побеждаваха съперничките си", каза селекционерът

България загуби от Куба на старта на Световното първенство по волейбол до 21 години

Родните състезатели отстъпиха на Куба с 1:3

Националният отбор по волейбол започнаха лагер преди световното

Натрупва се умора, но тя е съвсем нормално нещо, коментира Алекс Грозданов

Бленджини: За да запалим огън, трябва да сложим дърва

Не смятам, че е необходима допълнителна мотивация, обяви селекционерът

Зетова: Надявам се, че направихме ползотворна подготовка

Националната селекционерка говори преди Световното първенство

Драган Нешич: Изключително лято за женския волейбол в България

Драган Нешич обяви, че е изключително доволен от представянето на женския национален отбор на България под 21 години, който стана четвърти в света. В малкия финал загубихме с 1:3 от Бразилия.