Белгийци биха ЦСКА за „Чалъндж къп“

Белгийци биха ЦСКА за „Чалъндж къп“

„Червените“ ще гостуват в Белгия на 17 декември в реванша

Волейболистите на ЦСКА загубиха от белгийския Декоспан Менен с 2:3 (28:26, 27:29, 25:18, 21:25, 10:15) като домакини в зала „Христо Ботев“ в София в първи осминафинален мач от турнира „Чалъндж къп“ при мъжете. „Червените“ ще гостуват в Белгия на 17 декември в реванша.

Българският отбор на два пъти повеждаше с по един гейм в двубоя, но гостите изравняваха и ликуваха след по-категорични изяви в тайбрека.

Тимът на ЦСКА елиминира украинския вицешампион Епицентър в предишния кръг на третия по сила европейски клубен турнир по волейбол за мъже. Преди дни клубът подписа с национала Денислав Бърдаров, но по-рано Николай Пенчев претърпя операция и пропусна срещата.

Домакините започнаха двубоя, взимайки леко предимство от 6:3 и 8:6. Гостите от Белгия обърнаха резултата до 10:9 в своя полза, но последва серия от три поредни точки за волейболистите на ЦСКА, които пак излязоха напред за 12:10. „Червените“ увеличиха аванса си до 18:13 след четири поредни точки, дошли след добра атака през центъра на Красимир Митев и грешка в нападение за гостите.

ЦСКА задържа преднината си до 20:17 и 21:19, последваха равенства при 21:21 е 22:22, но домакините взеха две поредни точки за 24:22 и стигнаха до геймбол. Декоспан Менен обаче изравни при 24:24. Домакините пак имаха аванс на три пъти и успяха да спечелят първия гейм при 28:26 след силна атака на Денислав Бърдаров.

Началото на втората част също бе оспорвано. „Червените“ имаха аванс от три точки при 7:4 и 8:5, който запазиха до 13:10. Домакините останаха водещи в резултата до 14:15, когато белгийският тим направи серия от четири точки за обрат до 16:14 в своя полза. Последваха интригуващи моменти, в които ЦСКА си върна водачеството за 22:20 и 23:21, а след това успя да се справи при пасив при 24:25 и 25:26 и да изравни. Българският състав взе аванс за 27:26, но серия от три точки за състезателите Декоспан Менен им донесе успеха във втората част при 29:27 след атака в аут на Страхиня Бързакович и изравняване за 1:1 гейма.

Волейболистите на ЦСКА стартираха стабилно третия гейм и постепенно натрупаха преднина от 13:9, 14:10 и 16:12 след добри изяви на Бързакович и Бърдаров. Гостите намалиха на три точки разликата при 17:14, но с три поредни точки „червените“ се откъснаха за 20:14, след което не допуснаха колебания и приключиха частта при убедителното 25:18, за да се доближат на гейм от победата.

Динамичната игра продължи и в четвъртия гейм, в който домакините поддържаха преднина от 2-3 точки. При 14:12 в полза на ЦСКА отборът на Декоспан Менен реализира пет безответни точки обръщайки резултата до 16:14. „Червените“ обаче спряха серията на противника и на свой ред отбелязаха четири поредни точки за аванс от 18:16. Последва ново изравняване, но след 21:21 гостите записаха четири поредни точки и успешното 25:21, пращайки мача в тайбрек.

Гостите използваха инерцията от края на четвъртия гейм и започнаха по-добре тайбрека, повеждайки с 10:6 и 13:8, а след това приключи мача при 15:10.

Най-резултатни за ЦСКА бяха Страхиня Бързакович и Денислав Бърдаров с по 24 точки. Християн Великов реализира 13, а Красимир Митев и Стефан Чавдаров добавиха по 10.

Избраха братя Николови в отбрана група на МОК

Волейболните национали Александър и Симеон Николови попаднаха в отбрана група на най-впечатляващите играчи от новото поколение във волейбола.

Марица Пловдив запазва либеро

Мила Пашкулева остава в състава на волейболните шампионки от Марица (Пловдив)

Наш волейнационал с трофей още в дебюта си в Италия

Преслав Петков и новите му съотборници ще играят във второто ниво на италианския волейбол

До края на месеца женският национален отбор ще има нов треньор

Основно за поста биват спрягани три имена

България срещу европейския шампион и световен №1 на Евроволей 2026

Полша в българската група

Волейболистките научиха съперничките си за Европейското

Българките са в група В в Чехия

Дамян Колев: На малко места по света има условия като в залата на Левски

Шест дни след големия успех на националите по волейбол, либерото Дамян Колев поднови тренировки с клубния си отбор Левски. Готов за новите битки със "сините", но и за тези с тима на България, които предстоят.

Татаров: Живеем в измислен свят

Волейболистът Георги Татаров, който стана световен вицешампион по волейбол на първенството във Филипините, посети родния си клуб ЦСКА, за да се види със съотборници и треньори.

Новите волейболни герои на България

Kои са новите лидери на мъжкия волейбол у нас и кое е най-интересното, което следва да знаем за тях?