БФВ с осъдителна декларация към действията на Пламен Владимиров

БФВ с осъдителна декларация към действията на Пламен Владимиров

Волейболистът на Черно море БАСК нападна съдията Илиан Георгиев

Българската федерация по волейбол излезе с осъдителна декларация срещу действията на волейболиста на Черно море БАСК Пламен Владимиров, който нападна съдията на срещата с Виктория Волей Илиан Георгиев. Федерацията има намерение да спре състезателните права на Владимиров завинаги и да накаже тима на Черно море БАСК с лишаване от домакинства.

Ето и цялата декларация на БФВ:

"Българската федерация по волейбол е изключително обезпокоена от нападeнието над международния съдия Илиан Георгиев на срещата от Висшата лига Черно море БАСК – Виктория Волей в зала „Христо Борисов” във Варна. Вандалският акт на волейболиста на "Черно море"  Владимиров е абсолютно неприемлив, недопостим  и несъотносим с порядките на волейболният спорт, който винаги е бил игра на и за интелигентни хора. Грозната сцена, разиграла се във Варна въобще не се вписва в тази представа.

Съдийската комисия на БФВ е възмутена от вероломната атака срещу съдията Георгиев, който притежава най-висок професионален съдийски клас и ще настоява пред УС на БФВ състезателят Владимиров  да бъде изключен завинаги от волейболното движение у нас. Съдийската кoмисия настоява и за максимална глоба на отборът на Черно море, както и отнемане на домакинството му за определен брой срещи.

БФВ няма никакво намерение да тръгва по пътя на футбола и още в понеделник се събира Изпълнителното бюро на УС на федерацията. На него ще бъдат взети необходимите решения и ще бъдат предприети съответните неотложни, но справедливи действия, които да пресекат в зародиш подобни явления, хвърлящи сянка върху най-успешният български колективен спорт." 

Левски с поражение в Европа

„Сините“ отстъпиха пред германския Фридрихсхафен за Купата на CEV

Локомотив Авиа загуби първия си мач от европейските турнири

Българският вицешампион отстъпи при гостуването си в Румъния

 Симеон Николов и Локомотив с втора загуба

Родният национал със само 3 точки

Николай Желязков: Фридрихсхафен е един добър отбор

„Трябва да играем добре, за да спечелим“, каза треньорът на волейболния Левски

FIVB въведе изцяло нови правила натурализирането на волейболисти

Новите регулации ще влязат в сила от февруари догодина

Алекс Николов поведе Лубе към първа победа в ШЛ (ВИДЕО)

Българският национал се отчете със 17 точки за успеха

Алекс Грозданов победи Цецо Соколов и Матей Казийски в ШЛ (ВИДЕО)

Богданка ЛУК (Люблин) разгроми Халкбанк (Анкара)

Отрекоха трансфер на Мони Николов при брат му

Бившият капитан на националния отбор на България Владо Николов говори пред Sportal.bg какво е бъдещето на синовете му Александър и Симеон в клубния волейбол.

Преслав Петков с 13 точки в Италия

Четвърти успех на Соренто