Благотворителният мач на Volley Mania донесе 1400 лева за деца с аутизъм

Благотворителният мач на Volley Mania донесе 1400 лева за деца с аутизъм

Всеки желаещ, може да подкрепи каузата с бърз онлайн превод в сайта на фондацията

Любителската волейболна лига Volley Mania събра 1400 лева за деца с аутизъм от благотворителния мач Volleymania - Страхотните (1:3). Средствата се даряват на сдружение "Тацитус".

Зрителите на срещата в зала "Васил Симов" осигуриха 700 лева. Сумата беше удвоена от компанията, предоставяща парични заеми "Изи Кредит".

Специален гост на двубоя от шестия кръг във Volley Mania беше бившият национал Евгени Иванов-Пушката. В първия гейм той влезе в ролята на треньор на Страхотните, а във втория застана начело на Volleymania.

"Това е първата ни подобна инициатива и сме доволни, че успяхме да направим тази крачка. Благодарим на фондация "Помощ за благотворителността в България", на Евгени Иванов и на "Изи Кредит". Ще се постараем да превърнем подобни мачове в традиция", казаха от Volley Mania.

Всеки желаещ, може да подкрепи каузата с бърз онлайн превод в сайта на фондацията. Центрове като "Тацитус" разчитат на дарения, на доброволния труд и взаимопомощ му родителите и специалистите.

Пълната терапия на едно дете за месец струва 500 лева, а материалите за работата с децата са 200 лв. месечно. Работата се осъществява от екип от детски психолог, логопед и специален педагог, а резултатите при децата са забележителни - те се учат на самостоятелност, подобряват се познавателните им способности и уменията за общуване.

Втора загуба за България на Световното в Китай

Отстъпихме на Япония

Ники Иванов: Световните шампионки са пример за младите

Координаторът на националните отбори Николай Иванов присъства на награждаването на тима до 19 години за отбора на месеца в България, след като през юли младите българки станаха световни шампиони.

Атанас Петров: Показахме, че прословутият български дух може да съществува и в колективен спорт

"Благодаря за момичетата не само за представянето, но и за начина, по който побеждаваха съперничките си", каза селекционерът

България загуби от Куба на старта на Световното първенство по волейбол до 21 години

Родните състезатели отстъпиха на Куба с 1:3

Националният отбор по волейбол започнаха лагер преди световното

Натрупва се умора, но тя е съвсем нормално нещо, коментира Алекс Грозданов

Бленджини: За да запалим огън, трябва да сложим дърва

Не смятам, че е необходима допълнителна мотивация, обяви селекционерът

Зетова: Надявам се, че направихме ползотворна подготовка

Националната селекционерка говори преди Световното първенство

Драган Нешич: Изключително лято за женския волейбол в България

Драган Нешич обяви, че е изключително доволен от представянето на женския национален отбор на България под 21 години, който стана четвърти в света. В малкия финал загубихме с 1:3 от Бразилия.

България с втора загуба на турнира в Китай

Волейболистките ни отстъпиха пред Нидерландия след тайбрек