Бойко Борисов преряза лентата на новата "Арена Армеец" (снимки+видео)

Бойко Борисов преряза лентата на новата "Арена Армеец" (снимки+видео)

Новата зала бе официално открита пред около 13 хиляди зрители

Премиерът на България - Бойко Борисов, официално откри новата многофункционална спортна зала "Арена Армеец", видя репортер на Novsport.com. Бившият секретар на МВР преряза лентата пред около 13 хиляди зрители, които бяха изпълнили до краен предел залата на 4-и километър. 

"Подобни съоръжения ще направят България друга държава", сподели министър-председателят Бойко Борисов по време на официалното откриване на новата многофункционална спортна зала "Арена Армеец" София.

"Сега, не трябва да спираме инфраструктурните проекти. Ще изтърпим, но след това ще имаме магистралите "Тракия", "Струма", София пък ще има най-красивото метро в Европа. Подобни съоръжения ще направят България друга държава. Благодаря на всички – архитекти, строители, инженери, кметове, а и момчетата от националния да направят добро сефте днес. Нека да строим една, две години, нека това да остане след мен".

Премиерът добави: "Поздрав за президента на Сърбия Борис Тадич, жалко, че той не е тук, но събитията в Косово не му дадоха възможност да дойде. Благодаря на Симо Варчев и на варненци, които в тези години направиха така, че ние да имаме прилична зала".

Борисов каза още, преди да пререже лентата, с която бе открита официално залата: "Малко тъжно ми беше като идвах насам. Помните, когато слагах капсулата в основите, много хора говориха как не трябва да строим. Не може през 2011 година да трябва да убеждаваме някои хора, че наистина имаме нужда от такова съоръжение. Добре, че не се отказахме, нямаше да я има тази зала".

Капитанът на националния ни тим по волейбол Владимир Николов пък връчи на премиера екип на "лъвовете" с номер 13. Владо заяви: "Благодаря, че позволихте това да се случи. Имаме подарък за вас, фланелка на националния тим с любимия ви номер 13. Обявявам ви за почетен капитан на националния тим. Благодаря ви и за двата милиона лева, които ни отпуснахме за олимпийска подготовка". 

След изказването на Николов започна и приятелската среща по волейбол между съставите на България и Сърбия. 


Слаба организация преди откриването на „Арена Армеец”. Служителите, които отговарят за информацията и насочването на посетителите и журналистите около местата, които трябва да заемат в залата, все още не са наясно с разположението на входовете,залата за пресконференция, както и с аварийните изходи, които към този момент са затворени.

Преминаването от един етаж на друг се осъществява изключително трудно и е сравнимо само с обикалянето в лабиринт. Асансьорите не спират на втория етаж, където всички врати са заключени. Единственият изход от там е през самата зала.

Служител в залата сподели за Novsport.com, че той и колегите му са в залата едва от 2 часа и все още не са ориентирани в обстановката.  

Влизането на феновете в залата се бави доста, тъй като всички привърженици минават през специален скенер, с който са проверявани остри и метални предмети. 

Междувременно самият концерт по случай откриването на новата "Арена Армеец" също се забави с около 15 минути.

Минути след официалното допускане на спортните фенове в новата зала „Арена Армеец” в столицата, тълпи от хора започнаха да се придвижват и да пълнят ултрамодерното съоръжение. Паркингът е почти пълен, като се очаква местата за автомобили да се окажат недостатъчни заради огромния интерес.
 
За тези зрители, които нямат билети и няма да бъдат пуснати в залата, има огромна видеостена пред централния вход на залата, на която те ще могат да наблюдават официалната церемония по откриването на „Арена Армеец” и волейболната среща между България и Сърбия след това..
 
Феновете са в прекрасно настроение и нахлуват в залата с националния трибагреник и тромби, с които ще създадат невероятна атмосфера при първото голямо спортно събитие в „Арена Армеец”.
 

Междувременно билети за откриването се продават  и на черната борса на цени между 5 и 30 лева. Доста хора, които имат огромно желание да бъдат в залата днес, но не са се добрали до ценните хартийки, които бяха разграбени за минути, се възползваха от нелегалното предложение и се надяват да седнат в чисто новата спортна зала на България. 

Волейболен национал ще играе в Италия

Италианският елитен волейболен клуб Юса Батери Гротадзолина привлече българския национал Илия Петков за новия сезон, съобщава регионалното издание cronachefermane.it.

Волейболистите завършиха турнира в Полша със загуба от Украйна

Надпреварата бе част от подготовка на българските волейболисти за Лигата на нациите

България отстъпи с тайбрек пред домакина Полша

„Лъвовете“ са лидери в класирането и ще спечелят турнира, ако победят Украйна утре

Волейболният Левски благодари на 130 съмишленици, очаква нови приятели

Волейболният клуб Левски има удоволствието да съобщи, че общо 130 души са се включили в дарителската програма "Съмишленик".

Пловдивските общинари приветстваха волейболните шампионки от Марица

С аплодисменти oбщинските съветници на Пловдив посрещнаха волейболистките на Марица, които в началото на днешната редовна сесия на Общинския съвет показаха четирите спечелени трофея през този сезон.

България не даде гейм на Германия в Полша

Нашите с мощно начало на турнира "Силезия Къп"

България изпусна аванс от 2:0 срещу Франция

Контузия на Галина Карабашева влоши настроението допълнително

Волейболистка напусна националния отбор

Женският национален отбор по волейбор заминава в четвъртък за Полша

Любо Ганев призна за пропуск на волейболната федерация

Знаем, че в плажния волейбол не сме направили нужното, призна президентът