Бразилия не даде и гейм на Корея във втория мач

Бразилия не даде и гейм на Корея във втория мач

"Селесао" се наложи с категоричното 3:0 в Рио де Жанейро

Бразилия постигна втора победа при домакинството си на Южна Корея в третия кръг от нашата група „А” на Световната волейболна лига. „Селесао” се наложи категоричното 3:0 (25:19, 25:15, 25:19) в двубой, игран тази нощ в Рио де Жанейро пред 11 000 зрители в зала „Мараканазино”. Срещата продължи само час и 13 минути.
 
За разлика от вчера, когато миналогодишните победители в надпреварата загубиха само един гейм, днес не оставиха съмнение в превъзходството си. С 18 точки в мача се отличи Данте Гимараеш Амарал от състава на домакините (12 от атака, 2 от блокада и 4 от сервис). С по 9 завършиха Уолъс Де Соуза и Сидни Дос Сантос. За корейците 11 точки записа Сун-Мин Муун.
 
Така Бразилия продължава да бъде убедителен лидер в нашата група с актив 14 точки (5 победи и 1 загуба), пред България с 10 (3 победи и 2 загуби) и мач по-малко, Холандия с 9 (3 победи и 2 загуби) и мач по-малко, и Корея с 0 точки (6 загуби).   
 

Днес Холандия и България излизат във втори мач в Апелдоорн. Началният час е 16:00. 

От 4-то място до титлата: Тур е шампион на Франция!

Рекорден 10-и трофей за тима

Ивайло Иванов свири финала в Шампионската лига

Най-добрият ни съдия във волейбола с престижен наряд

Владимир Николов коментира селекцията на Левски

"Сините" ще имат само един чужденец

Николай Желязков остава начело на Левски още три години

"Смятам, че сезонът за нас беше много успешен", каза треньорът на волейболния шампион

Волейболист на Левски подписа във Франция

Владимир Гърков ще играе за Сен Назер

България картотекира 30 волейболисти за Лигата на нациите

Отборът, воден от Джанлоренцо Бленджини, започва в Квебек (Канада), а първият ни мач ще е срещу Италия на 11 юни

Капитанът на волейболния Берое 2016 преминава в италианския Мачерата

Руси Желев е юноша на Берое 2016 и неговият трансфер е първият изходящ на собствен състезател, който клубът реализира от създаването си преди 13 години

Аспарух Аспарухов пое към Полша

Националът с нов отбор

Левски си връща Гордан Люцканов от италианския Аверса

От волейболния шампион Левски обявиха първото си ново попълнение за новия сезон.