Брунко Илиев: Щастлив съм, че съм вдъхнал увереност на Левски – Сиконко

Брунко Илиев: Щастлив съм, че съм вдъхнал увереност на Левски – Сиконко

Печелил съм много титли и признания, но тази титла ми е най-скъпа, защото вероятно ми е последната на такъв голям форум. Това заяви старши треньорът на ВК Левски – Сиконко Брунко Илиев по повод спечелената шампионска титла при мъжете. Той допълни, че се надява тимът му да вземе и Купата на България. Наставникът на „сините” и капитанът Методи Ананиев дадоха пресконференция в пресклуб „България”, предаде репортер на Novsport.com.

Печелил съм много титли и признания, но тази титла ми е най-скъпа, защото вероятно ми е последната на такъв голям форум. Това заяви старши треньорът на ВК Левски – Сиконко Брунко Илиев по повод спечелената шампионска титла при мъжете. Той допълни, че се надява тимът му да вземе и Купата на България. Наставникът на „сините” и капитанът Методи Ананиев дадоха пресконференция в пресклуб „България”, предаде репортер на Novsport.com.

„Щастлив съм, че съм вдъхнал увереност на Левски – Сиконко. В началото не бях много обнадежден, освен това много хора определяха ЦСКА като фаворити. Радвам се, че дадох своя принос за титлата”, коментира Илиев.

„Не мога да кажа, че съм бил печелившия жокер, защото можеше и да не се получи, понеже времето беше прекалено малко. И преди съм постигал големи успехи, важното е да ми се гласува доверие”, каза още наставникът на „сините”.

„На 63 години съм, имам си и здравословни причини, гледам да ми е по-спокойно. Мисля, че няма да се ангажирам повече в големия волейбол. След Купата продължавам да водя детските тимове на Славия. Няма да ми липсва волейбола, аз продължава да следя играта и да се занимавам с деца. Със сигурност няма да стана ръководител”, отсече Брунко Илиев.

„За Купата на България ще разчитам на гръбнака от шестимата състезатели, с които спечелихме титлата. Дано да няма контузени. Може и да има изненади, дори не е сигурно, че финалът ще е между Левски и ЦСКА. Утре заминаваме на лагер в Разлог, където ще играем с отбора на Разлог, Бургас и националния тим на Ирак, а след това заминаваме за Пазарджик”, обяви той.

„Смятам, че отбора на Левски ще бъде подмладен догодина. Гайдарски, Учиков, Богданов и Ананиев вероятно ще заминат за чужбина. Волейболът в България държи добри позиции. Италианците с техните пари обаче докараха нещата дотам, че нашите състезатели да губят от тях. Надявам се идването на Пранди да е положително, с оглед на това, че младите ни треньори ще се учат от него", завърши старши треньорът на Левски - Сиконко.

Капитанът на отбора Методи Ананиев обяви, че по всяка вероятност ще играе за Купата на страната. Той допълни, че засега няма предложения от чужбина и заяви, че се надява да се наложи в националния отбор.

„Шампионската титла дава увереност на отбора. Купата на България е важна за нас. Трудно е да се каже, какво се е променило с идването на Брунко Илиев. Той донесе едно спокойствие в тима и ние се стегнахме след последните сривове. Хубавото е, че Левски – Сиконко показва една стабилна игра и взе шампионската титла”, заяви Ананиев.
 
Аспарух Аспарухов пое към Полша

Националът с нов отбор

Левски си връща Гордан Люцканов от италианския Аверса

От волейболния шампион Левски обявиха първото си ново попълнение за новия сезон.

Симеон Николов: За първи път плача от щастие

Симеон Николов и Александър Къндев спечелиха титлата в колежанското първенство на САЩ

Левски София празнува успешния сезон с голямото "синьо" семейство

Клубът дава възможност на 50 фенове да присъстват на събитието

Левски праща център в Италия

Цветомира Миткова, която през последните 5 години е част от волейболен клуб Левски София, ще продължи кариерата си в елитния италиански Мегабокс Валефолия заедно с Микаела Стоянова, съобщават от столичния клуб в понеделник.

Алекс Грозданов стана шампион в полското волейболно първенство

Капитанът на националния отбор на България по волейбол Алекс Грозданов спечели титлата в полското първенство с отбора на Богданка Люблин.

Волейболният „Левски“ ще зарадва феновете на „Герена“ с трофеите си

Инициативата се организира от генералния спонсор на „Левски“ Palms Bet.

Перник и Казанлък домакини на Държавните финали за жени под 16 години

12 отбора започват спора за титлата в тази възраст

Зетова посочи капитана на националния отбор при жените

Петя Баракова е поискала почивка след тежкия сезон в Казахстан