Черно море с първа победа в Efbet Супер Волей

"Моряците" надиграха драматично Берое с 3:2 гейма

Черно море (Варна) записа първи успех в Efbet Супер Волей при мъжете. Тимът, воден от Пламен Христов, надигра като домакин Берое с 3:2 (29:31, 25:20, 25:14, 23:25, 17:15) в мач от втория кръг на шампионата, който се игра в зала „Христо Борисов“. Така "моряците" записаха първи 2 точки като с една победа и една загуба заемат осмо място във временното класиране.

Берое отбеляза втора загуба от началото на сезона, като с една спечелена точка заема девета позиция в таблицата.

Двубоят бе истинска драма. Той продължи повече от два часа и половина борба и бе изпълнен с много обрати и интрига.  И двата тима се бореха със зъби и нокти, но домакините показаха повече устойчивост и характер и се пребориха за успеха на свой терен.

Първата част бе равностойна до самия край. Моряците изпуснаха четири геймбола за спечелването й. Берое показа повече устойчивост и изчака своя момент, като наложи волята си с 31:29 и поведе с 1:0.

Успехът даде криле на гостите и във втората част те заиграха ударно, като поведоха с  шест точки (12:6). Но не успяха да запазят важното предимство.

Волейболистите на Черно море намериха сили да се вдигнат, стопиха пасива си и изравниха при 16:16. Това смути гостите и те започнаха да грешат. Моряците продължиха устремно и поведоха с 19:16. Това бе ключов момент. Беройци изпаднаха в затруднения и не успяха да се противопоставят, като Черно море взе гейма и изравни 1:1.

Устремът на домакините продължи в третата част и те доминираха на полето, като спечелиха гейма с разгромна разлика за 2:1.

Четвъртият гейм бе поредната драма. Моряците поведоха с 8:3 и продължиха да диктуват играта. Последва обрат, този път в полза за Берое. Гостите се активизираха и постепенно стопиха пасива си. Те не само изравниха при 21:21, но и след две успешни атаки на Тодор Димитров поведоха с 23:21. Варненци изравниха при 23:23, но този път Берое удържа фронта. Наложи волята си с 25:23 и мачът влезе в тайбрек.

В петата част драмата бе пълна! Черно море поведе с 14:10 и когато всичко бе предрешено, Берое отново изригна. Гостите направиха четири последователни точки  иизравниха при 14:14. Това обаче домакините устояха. Показаха психика и страхотна воля за успех, сторираха съперника и взеха гейма със 17:15 за крайното 3:2.

Реализатор за Черно море бе Симеон Димитров с 24 точки ( 1 ас, 2 блока). Мирослав Градинаров добави 22 точки за успеха ( 1 ас).

За Берое с най-голям актив бе Спас Байрев с 21 точки ( 2 аса, 1 блок).

България без титулярните си посрещачи в Лигата на нациите

Конеляно взе Шампионската лига при жените

Финалът се игра в Анталия

Трентино с четвърта Шампионска лига по волейбол (ВИДЕО)

Бленджини: Искам отдаденост на 100%

Новият селекционер на мъжкия ни национален отбор по волейбол беше представен днес

"История на бъдещето" - филм за волейболния "Левски" с премиера на 15 май

250 фенове получават шанса да присъстват на специалното събитие с шампионите при мъжете, бронзовите медалистки при жените и съмишлениците по пътя напред

Удар за волейболистите ни: Алекс Николов аут за цялата Лига на нациите