Чоно Пенчев отново блести в Гърция

Чоно Пенчев отново блести в Гърция

Юношата на Виктория Волей (Пловдив) е най-добрият блокировач сред разпределителите в първенството

Юношата на Виктория Волей (Пловдив) Чоно Пенчев е най-добрият блокировач сред разпределителите в гръцкото първенство, показва статистиката от шампионата на южната ни съседка.

21-годишният пловдивчанин, който играе в Ираклис (Солун), има 35 успешни блока от началото на сезона (19 мача). Този актив му отрежда 15-а позиция в класацията сред всички волейболисти в Гърция, но първи при разпределителите.

Пенчев влиза в още една престижна класация на гръцката волейболна лига. Той е №2 сред разпределителите в подреждането за най-добър начален удар. Юношата на Виктория Волей (Пловдив) има 15 точки от сервис от началото на сезона. Пред него е единствено италианският разпределител на Фойникас Сирос – Матео Парис, с 19 аса.

В същото време Чоно Пенчев бе титуляр за Ираклис при загубата от ПАОК с 2:3 (-17, 23, -12, 23, -12) гейма в солунското дерби от 20-ия кръг на шампионата. Пловдивчанинът завърши с 2 точки (един блок и един ас).

Със спечелената точка Ираклис измести от 8-ото място отбора на Орестиада.

Абонданца: Целта на отбор като нашия е само израстването

Селекционерът на националния отбор на България по волейбол Марчело Абонданца отказа да сравни тима в момента с този преди 13 години, когато отново води България. Той говори пред медиите преди старта на подготовката за Лигата на нациите.

Баракова смени отбора в Румъния

Българската волейболистка Петя Баракова смени отборите в румънското първенство и днес беше представена като ново попълнение на Динамо (Букурещ), обяви официалната страница на клуба.

Четири български отбора ще участват във европейските турнири

Шампионът Левски влиза в пресявките за Шампионска лига

Бенефисът на Теодор Салпаров ще бъде на 5-ти септември

Един от най-известните български волейболисти Теодор Салпаров ще сложи край на кариерата си със спектакъл бенефис

Български национал сменя Франция с Италия

Гърков преминава в Джой Волей в Серия А2

В Русия: Симеон Николов и Локомотив Новосибирск с бронзови медали

Българският волейболен национал и тима му останаха трети за Купата