ЧУДЕСНО! Нефтохимик продължава напред в Шампионската лига

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) записаха втора победа в квалификациите на най-престижния европейски турнир - Шампионската лига. Воденият от Атанас Петров тим надигра унгарския Фино Капошвар с 3:0 (27:25, 25:19, 25:23) в двубой от група I на квалификациите на надпреварата, изигран в зала "Младост" в Бургас. Утре (29 октомври) бургазлии срещат черногорския Будва, в 20:00 часа. Нефтохимик оглавява групата си и е сигурен участник във втори кръг.

Първите два тима от крайното класиране в надпреварата продължават напред във втори кръг на квалификациите, където участието също ще бъде под формата на турнир.

Стартов състав:

Нефтохимик: Иван Станев, Денис Чавдаров, Виктор Недялков, Георги Петров, Мурад Хан, Марцел Лукс, Симеон Добрев - либеро (Венелин Кадънков, Стеван Симич, Венцислав Рагин).

Домакините диктуваха изцяло положението до средата на гейма (12:7), след което постепенно унгарският шампион намали до 10:12, а след това и до 13:14. Играта вървеше  сравнително равностойно, в ключовите моменти момчетата на Атанас Петров дръпнаха (23:19). Съперникът обаче заигра по-нахъсано и затрудни максимално родният представител, който имаше два геймбола (24:22 и 24:23), но борбата продължи. В крайна сметка шампионите измъкнаха частта след 27:25.

Атанас Петров предприе някои промени във втория гейм, в  който унгарците тръгнаха ударно (5:1). След деветата точка Нефтохимик успя да излезе от кризата и дори да обърне. Впоследствие Георги Петров и съотборниците му не срещнаха никакви проблеми и увеличиха аванса си.

В третата част бургазлии имаха пълна доминация, но след средата позволиха да бъдат настигнати. За кратко домакините поведоха отново, но противникът продължи тормози посрещането им. Българският първенец имаше геймбол при 24:22, но не успя да затвори при първата възможност. Това се случи след атака на Мурад Хан за 25:23 и крайното 3:0 гейма.

Над всички бе Мурад Хан с 16 точки, с 9 точки завърши Георги Петров (1 ас, 1 блокада). За съперника Акош Калмар приключи с 16 точки (1 ас, 2 блокади), с 11 точки се отчете Патрик Хубичка (3 аса).

Конеляно взе Шампионската лига при жените

Финалът се игра в Анталия

Трентино с четвърта Шампионска лига по волейбол (ВИДЕО)

Бленджини: Искам отдаденост на 100%

Новият селекционер на мъжкия ни национален отбор по волейбол беше представен днес

"История на бъдещето" - филм за волейболния "Левски" с премиера на 15 май

250 фенове получават шанса да присъстват на специалното събитие с шампионите при мъжете, бронзовите медалистки при жените и съмишлениците по пътя напред

Удар за волейболистите ни: Алекс Николов аут за цялата Лига на нациите