Девойките на Марица тръгват за медали на волейфиналите в Кърджали

Девойките на Марица тръгват за медали на волейфиналите в Кърджали

С амбиции за спечелването на медали тръгва волейболният тим на „Марица” при девойките, младша възраст за финалния турнир в Кърджали от държавното ни волейпървенство пре подрастващите.

С амбиции за спечелването на медали тръгва волейболният тим на „Марица” при девойките, младша възраст за финалния турнир в Кърджали от държавното ни волейпървенство пре подрастващите.

Надпреварата ще се проведе от утре до неделя в местната спортна зала „Арда”.

В турнира освен домакините от „Арда” /Кж/ и „Марица”, ще се пуснат и отборите на ЦСКА, „Септември” /Сф/, „Казанлък волей”, „Бдин” /Видин/, „Пазарджик” и плевенския „Спартак”.

Осемте отбора ще бъдат разпределени в 2 предварителни групи, в които ще се играе по системата всеки срещу всеки. Това ще стане довечера, когато е техническата конференция преди началото на турнира утре.

Малките маричанки и тяхната треньорка Атанаска Атанасова-Никифорова горят от желание да играят поне финал, въпреки отсъствието на девическата националка Кристина Гунчева. 16-годишната разпределителка е във Франция за операция от скъсани кръстни връзки в коляното при световноизвестния травматолог проф. д-р Давид Дижон. Всички останали момичета обаче са здрави и готови за мачовете на истината. 

От 4-то място до титлата: Тур е шампион на Франция!

Рекорден 10-и трофей за тима

Ивайло Иванов свири финала в Шампионската лига

Най-добрият ни съдия във волейбола с престижен наряд

Владимир Николов коментира селекцията на Левски

"Сините" ще имат само един чужденец

Николай Желязков остава начело на Левски още три години

"Смятам, че сезонът за нас беше много успешен", каза треньорът на волейболния шампион

Волейболист на Левски подписа във Франция

Владимир Гърков ще играе за Сен Назер

България картотекира 30 волейболисти за Лигата на нациите

Отборът, воден от Джанлоренцо Бленджини, започва в Квебек (Канада), а първият ни мач ще е срещу Италия на 11 юни

Капитанът на волейболния Берое 2016 преминава в италианския Мачерата

Руси Желев е юноша на Берое 2016 и неговият трансфер е първият изходящ на собствен състезател, който клубът реализира от създаването си преди 13 години

Аспарух Аспарухов пое към Полша

Националът с нов отбор

Левски си връща Гордан Люцканов от италианския Аверса

От волейболния шампион Левски обявиха първото си ново попълнение за новия сезон.