Девойките ни са на 1/4-финал на Мондиал 2023 (ВИДЕО)

Младите "лъвици" надвиха домакините от Унгария

Българският национален отбор по волейбол за девойки до 19 години се класира на четвъртфиналите на Световното първенство в Унгария и Хърватия.

Момичетата на селекционера Борислав Крачанов записаха пета поредна победа в турнира и се справиха категорично с домакинките от Унгария с 3:0 (25:17, 25:19, 25:18).

“Младите лъвици” бяха по-ефективни в повечето статистически показатели и успехът им беше почти рутинен, независимо от по-голямата подкрепа в залата за съперниците. Българките направиха цели осем блокади срещу само две на унгарките, а и общо завършиха 37 атаки, докато опонентките се отчетоха с 21.

Микаела Стоянова беше най-резултатна за “лъвиците” с 16 точки (13 атаки, 2 блокади, 1 ас), а капитанката Ива Дудова добави 11 (10 атаки, 1 ас). За Унгария единствено Миртил Ерос премина границата от 10 точки с 6 атаки и 4 директно от сервис.

В други приключили осминафинали на Световното САЩ победи Доминиканска република с 3:0, а Тайланд надви драматично Китай с 3:2. Турция също с решителен пети гейм се наложи над Южна Корея, а Италия беше категорична с 3:0 срещу Египет.