Девойките стартираха с успех Балканиадата

Девойките стартираха с успех Балканиадата

Най-младите националки се наложиха категорично над Черна гора с 3:0

 Националният отбор на България по волейбол за девойки до 16 години, който е воден от Теодора Бечева и Диян Боюклиев, стартира с успех Балканиадата в Сомбор (Сърбия).

 

Най-младите националки се наложиха категорично над Черна гора с 3:0 (25:20, 25:15, 25:20) в първия двубой от надпреварата.

Това беше и официален дебют на волейболистките на международна сцена, като двубоят им беше първи мач на тази селекция от момичета родени 2004/2005 година. Балканският форум в Сомбор от своя страна е и квалификацията за европейското първенство през следващата година. Шампионът получава дирекна квота за Евроволей 2019.
 
 
Българките имаха водеща роля на игрището и през трите гейма, като не позволиха на съперничките да вземат инициативата и записаха чиста победа. Утре тимът на България се изправя срещу домакините от Сърби от в 21:00 часа българско време.
Мони Николов: Обажавам да играя с брат ми

Никога не е лесно да се играе срещу Италия, казва българският разпределител

България отстъпи пред световния шампион на старта в Лигата на нациите (ВИДЕО)

Момчетата ни дадоха всичко от себе си и се бориха достойно в Канада

Мартин Атанасов в състава за първия турнир от волейболната Лига на нациите

Карягин и Начев също тръгват за Канада

Микаела Стоянова: Нуждаехме се от тази победа, искаме да продължим по същия начин

Тя направи 18 точки при успеха над Сърбия

БРАВО, ЛЪВИЦИ! България разплака Сърбия в Лига на нациите!  (ВИДЕО)

Огромен успех за националния ни отбор

Волейболен национал ще играе в Италия

Италианският елитен волейболен клуб Юса Батери Гротадзолина привлече българския национал Илия Петков за новия сезон, съобщава регионалното издание cronachefermane.it.

Волейболистите завършиха турнира в Полша със загуба от Украйна

Надпреварата бе част от подготовка на българските волейболисти за Лигата на нациите

България отстъпи с тайбрек пред домакина Полша

„Лъвовете“ са лидери в класирането и ще спечелят турнира, ако победят Украйна утре

Волейболният Левски благодари на 130 съмишленици, очаква нови приятели

Волейболният клуб Левски има удоволствието да съобщи, че общо 130 души са се включили в дарителската програма "Съмишленик".