Дея спорт оцеля срещу ЦСКА и вкара 1/2-финала в четвърти мач

Бургазлии победиха с 3:2 след пълен обрат

Волейболистите на Дея спорт (Бургас) записаха първа победа в полуфиналната серия в efbet Супер Волей. Воденият от Франческо Кадеду тим надделя над като домакин над ЦСКА с 3:2 (13:25, 26:24, 27:29, 25:20, 15:11) в третия двубой помежду им, изигран в зала "Младост".

Четвъртият двубой е на 12 април (петък) от 19:00 ч. в зала "Христо Ботев" в столицата. "Червените" поведоха с 2:0, след което съперникът изравни. Постепенно волейболистите на Александър Попов набраха инерция и оформиха добра преднина. До края разликата ставаше все по-голяма, посрещането на бургазлии се пропука. Така "армейците" затвориха гейма без проблем с убедителното 25:13.

Дея взе превес във втория гейм, повеждайки с 2:0 и 5:2, но не успя да удържи темпото. Столичани изравниха, след което играта продължи точка за точка. Момчетата на Франческо Кадеду отново дръпнаха (11:8), но постепенно бяха настигнати (15:14). Стигна се до равностойна игра, битка за всяка топка и всяка точка, и в крайна сметка бургазлии измъкнаха частта.

Домакините отново започнаха с преднина, но не можаха да запазят предимството си. След размяна на волейболни аргументи Дея отново поведе, обаче бе настигнат от противника, подобно на предходния гейм. Носителите на Купата отново дръпнаха, "червените" обаче останаха близо до тях. В ключовите моменти ЦСКА реализира серия и обърна резултата (от 19:21 до 22:21). Битката продължи, гостите първи стигнаха до геймбол (24:23), като имаха още няколко възможности да затворят и го направиха при 29:27.

Идентично тръгна четвъртия гейм - с превес на Дея и изравняване от страна на "армейците" впоследствие. Интригата от двете страни на мрежата се запази, домакините диктуваха положението след деветата точка. С наближаването на края на частта (12:17) момчетата на Александър Попов се мобилизираха и скъсиха дистанцията (17:19). Дея обаче отново набра инерция и вкара мача в тайбрек.

Там бургаският тим отново дръпна (4:2), но противникът не се отказа и го остави на нокти. Съпротивата на носителите на Купата се оказа по-голяма, въпреки че в края гостите скъсиха максимално дистанцията, и момчетата на Франческо Кадеду спечелиха двубоя.

Най-резултатни бяха Валентин Братоев и Лукас Мадалоз с по 19 точки (2 аса, 4 блокади) (3 аса, 1 блокада). С 14 точки завърши Николай Учиков (1 ас, 1 блокада). За съперника Страхиня Бързакович бе над всички с 25 точки (3 аса, 3 блокади), с 19 точки завърши Тодор Вълчев (3 аса, 1 блокада). Стойко Ненчев добави 11 точки (1 ас, 2 блокади).

Симеон Николов: Играя своята игра