Добруджа 07 загуби от Нефтохимик 2010 в зрелищен мач

Добруджа 07 загуби от Нефтохимик 2010 в зрелищен мач

Домакините на два пъти повеждаха в геймовете и направиха повече точки в срещата, но късметът бе на страната на гостите

Добруджа 07 отстъпи с 2-3 (25:15, 27:29, 33:31, 22:25, 11:15)на Нефтохимик 2010 в последния мач от десетия кръг на Националната волейболна лига "Бачково" - изворна вода. Двубоят започна по отличен начин за домакините, които спечелиха с 25-15 в първия гейм, съобщават от пресцентъра на Изида и ВК Добруджа 07. В края на втората част гостите имаха три геймбола. Възпитаниците на Мирослав Живков за пореден път излязоха от безнадеждната ситуация, изравнявайки до 24-24. Последва размяна на водачеството и в крайна сметка Нефтохимик 2010 спечели с 29-27.  Последва нов драматичен гейм, чийто край този път бе в полза на домакините. В тази част добричлии поведоха с 23-20 и допуснаха съперникът им да направи четири поредни точки. Възпитаниците на Мирослав Живков затвориха гейма в своя полза едва при седмата възможност при 33-31, като преди това всички в залата изтръпнаха при 30-31 за Пеев и компания. В четвъртия гейм бургазлии надделяха с 25-22, след като имаха инициативата през цялата част.

Така се стигна до тайбрек, в който двата отбора играха точка за точка до 10-10. Късметът във финалните минути на двубоя бе на страната на гостите, които с непробиваема блокада дръпнаха решително в резултата и спечелиха с 15-11 точки.
В самия мач, продължил 2.25 ч. и наблюдаван от над 1000 зрители, добричлии спечелиха общо 118 точки в геймовете, а гостите – 115, но с победата с 3-2 гейма се поздравиха волейболистите на Нефтомихик 2010.
 
Пресцентър Изида, ВК Добруджа 07 
Втора загуба за България на Световното в Китай

Отстъпихме на Япония

Ники Иванов: Световните шампионки са пример за младите

Координаторът на националните отбори Николай Иванов присъства на награждаването на тима до 19 години за отбора на месеца в България, след като през юли младите българки станаха световни шампиони.

Атанас Петров: Показахме, че прословутият български дух може да съществува и в колективен спорт

"Благодаря за момичетата не само за представянето, но и за начина, по който побеждаваха съперничките си", каза селекционерът

България загуби от Куба на старта на Световното първенство по волейбол до 21 години

Родните състезатели отстъпиха на Куба с 1:3

Националният отбор по волейбол започнаха лагер преди световното

Натрупва се умора, но тя е съвсем нормално нещо, коментира Алекс Грозданов

Бленджини: За да запалим огън, трябва да сложим дърва

Не смятам, че е необходима допълнителна мотивация, обяви селекционерът

Зетова: Надявам се, че направихме ползотворна подготовка

Националната селекционерка говори преди Световното първенство

Драган Нешич: Изключително лято за женския волейбол в България

Драган Нешич обяви, че е изключително доволен от представянето на женския национален отбор на България под 21 години, който стана четвърти в света. В малкия финал загубихме с 1:3 от Бразилия.

България с втора загуба на турнира в Китай

Волейболистките ни отстъпиха пред Нидерландия след тайбрек