ДРАМА! Дея Спорт обърна Черно море от 0:2 гейма

Дея спорт продължава победния си ход в Efbet Супер Волей. Бургазлии спечелиха морското дерби, след като се наложиха трудно като гости над Черно море (Варна) с 3:2 (19:25, 20:25, 25:22, 25:18, 15:8 ) в мач от девети кръг на елита, който се игра в зала „Христо Борисов“.

С това волейболистите на Дея записаха шеста победа в шампионата, като с една загуба, 17 точки и две срещи по-малко заемат трето място във временното класиране.

Тимът на Черно море отбеляза шеста загуба, като с три победи и 9 точки запазва  девето място в таблицата.

Домакините изпуснаха реална възможност да спечелят мача. Те поведоха с 2:0, но не издържаха психически и допуснаха пълен обрат.

Основен фактор за поражението бе и контузията на основния разпределител Маркус Кеел, който получи травма в глезена във втората част и излезе принудително от игра. Той бе заменен от 19-годишния Даниел Вълчев, който доигра мача.

Моряците направиха много силни първи две части, като сразиха съперника. Те имаха шанс да затворят мача чисто, като поведоха с 10:6 в третия гейм, но допуснаха да бъдат застигнати. Не успяха да си върнат ритъма и заиграха ролята на догонващ докрай.

От своя страна Дея отново бе без старши треньорът Франческо Кадеду, който все още не може да заеме мястото си на пейката. За пореден мач тимът бе воден от Андрей Николов. Бургазлии показаха игра в двете крайности. Тръгнаха трудно и нищо не се получаваше в първите две части, като резонно отстъпиха на варненци.

Ключов бе третия гейм, в който гостите намериха себе си. Бургазлии засилиха сервиса и имаха добри изпълнения на блокада.

В тайбрека опитът на гостите си каза думата. След първоначалното равенство 5:5, съставът на Дея се откъсна със две точки (7:5) и повече не допусна противодействие от домакините. Увеличи преднината и спечели убедително петата част, като записа крайния успех с 3:2.

Димитър Василев бе обявен за МВП на мача.

Конеляно взе Шампионската лига при жените

Финалът се игра в Анталия

Трентино с четвърта Шампионска лига по волейбол (ВИДЕО)

Бленджини: Искам отдаденост на 100%

Новият селекционер на мъжкия ни национален отбор по волейбол беше представен днес

"История на бъдещето" - филм за волейболния "Левски" с премиера на 15 май

250 фенове получават шанса да присъстват на специалното събитие с шампионите при мъжете, бронзовите медалистки при жените и съмишлениците по пътя напред

Удар за волейболистите ни: Алекс Николов аут за цялата Лига на нациите