Двама българи в комисии на CEV

Двама българи в комисии на CEV

Любомир Ганев стана член на Административния борд

Двама българи ще бъдат част от комисии в Европейската конфедерация CEV в следващите четири години.

След избора на Роко Сикирич като президент още на конгреса член на Административния борд стана Любомир Ганев, председател на БФ Волейбол.

Сега конфедерацията обяви съставите на комисиите. Валентин Помаков беше избран за член на Комисията по волейбол. В нея са 16 души, а кандидатите бяха 28. Неин председател е Либенцио Конти (Италия), а секретар - Луис Мучага Флорес (Испания). В последните четири години Помаков беше член на Комисия по европейските купи, която заедно със Спортно-организационната комисия престават да съществуват. На тяхно място започва да работи новата Комисия по волейбол.

Пламена Стойкова продължава работата си като секретар на правната. Председател е Ален Фишбахер. Там кандидатите бяха 15, а избраните са 11.

"Заедно с моите колеги от Административния борд внимателно разгледахме и избрахме членовете на комисиите на CEV, пише президентът Сикирич. - Ентусиазмът на участниците ни изпълва с големи надежди за постижения в следващите години. Нашият спорт достига нови висоти, тръгва по нови пътеки, среща нови предизвикателства. Работата на нашите комисии трябва да рефлектира върху новия сценарий. Целта ни е да създадем кръг от хора, който да ни позволи да изпълним визиите си и да служим на мисията ни."

Сензация: Бразилия е аут от световното по волейбол (ВИДЕО)

Чехия победи Китай

Аржентина “качи на самолета” олимпийския шампион Франция

“Петлите” отпаднаха на Световното първенство още в груповата фаза

Стана ясно кога волейболистите ни играят срещу Португалия

От Международната волейболна федерация обявиха началния час на осминафиналния двубой от Световното първенство между България и Португалия.

Любо Ганев: Сигурен съм, че бием и Португалия

Перфектна работа на треньорския щаб, призна президентът на федерацията

България срещу Португалия в 1/8-финал на Мондиала

Мачът ще е в понеделник

Алекс Грозданов: Благодаря за подкрепата, ще ви зарадваме

Капитанът на националния отбор по волейбол Алекс Грозданов е убеден, че тимът са справя страхотно по момента на Световното първенство във Филипините, но все още има сериозен път пред него. Той говори след категоричния успех срещу тима на Чили.

Бленджини: Горд съм с моите играчи, трябва да останем фокусирани

Селекционерът на националния тим по волейбол Джанлоренцо Бленджини остана доволен от третия успех на Световното първенство, но предупреди, че вече мисли за следващия мач и отборът не трябва да се главозамайва. 

Мощна България прегази Чили - 3:0

"Лъвовете" дадоха само 41 точки на противника

Франция и Италия с поражения на Световното по волейбол

Световният шампион Италия и олимпийският първенец Франция допуснаха поражения в груповата фаза на Световното първенство по волейбол за мъже