Ели Василева и Бергамо грабнаха Суперкупата на Италия

 Ели Василева и Бергамо грабнаха Суперкупата на Италия

Бергамо спечели първи трофей за сезона, след като се наложи с 3:2 ( 25:20; 20:25; 17:25; 25:22; 15:13) над Вила Кортезе в мач за Суперкупата на Италия

Бергамо спечели първи трофей за сезона, след като се наложи с 3:2 ( 25:20; 20:25; 17:25; 25:22; 15:13) над Вила Кортезе в мач за Суперкупата на Италия. Мачът се игра пред пълни трибуни в залата на Монца- Палаипер. На розовия тарафлекс излязоха два от най-титулованите италиански отбори в последните две години: Бергамо в ролята на действащия италиански шампион и Вила Кортезе като носител на последната Купа на Италия. Задочният двубой между тези два тима стартира още миналата неделя, където в мач от редовния сезон отборът на Вила Кортезе, воден от националния женски селекционер на България, Марчело Абонданца, отстъпи безславно като домакин на своите съпернички с 3:0 ( 17:25; 23:25; 20:25).
 
Този мач обаче се превърна в истинска битка, като победителят се излъчи след почти 2 часа игра. Българската националка Елица Василева беше в основата на спечелването на престижния трофей, отбелязвайки най-много точки за своя отбор- 23. Младата волейболистка издържа на големия натиск от противниковия начален удар, който бе насочен основно към нея, а перфектните й атаки на последните точки в петия сет бяха решаващи за крайния резултат. Другата българка в състава на Бергамо Христина Русева не се появи в игра. За MVP на мача заслужено бе обявена капитанът и символ на италианските шампионки Франческа Пичинини.
 
За загубилия отбор Вила Кортезе канадката Паван се отчете с 23 точки.
Полша е шампионът в Лигата на нациите след успех над Италия

Националният отбор на Полша спечели за втори път Волейболната лига на нациите

Бленджини обяви кои започват подготовка за Световното първенство

Мартин Божилов е взел решение да се откаже от националния отбор

Словения шокира Франция и е 1/2-финалист в Лига на нациите

Словенците ще срещнат Италия в спор за място на финала

Намалиха броя на чужденките в женското волейболно първенство

Вижте подробности

Страхотно! България е в топ 8 (ВИДЕО) на Световното в Ташкент

След драматична победа над САЩ

България срещу САЩ на Световното по волейбол

Националният отбор на България за  мъжае до 19 години ще играе срещу САЩ на 1/8-финалите на Световното първенство в Ташкент (Узбекистан).

Министър Пешев награди световните шампионки по волейбол

Състезателките от националния отбор и треньорите ще получат премии от ММС

Полша завоюва бронза във женската Лига на нациите

Домакинките надвиха Япония в спора за третото място

България U16 с нова победа на ЕвроВолей 2025

Утре младежите излизат срещу Турция