ФАНТАСТИЧНО! България удари Бразилия с 3:2 на Световното за юноши

ационалният отбор на България победи Бразилия с 3:2 (25:17, 19:25, 23:25, 25:14, 15:9) и се класира за четвъртфиналите на Световното първенство по волейбол за юноши до 19 години в Сан Хуан (Аржентина).

В спор за място на полуфиналите възпитаниците на селекционера Мирослав Живков ще срещат тима на САЩ, а срещата е днес от 17.00 часа.

Националите доминираха изцяло в първия гейм, но загубиха втория с 19:25. Третата част беше най-оспорвана в мача, като никой от съперниците не успя да се откъсне сериозно в резултата. След 19:19 бразилците спечелиха няколко ключови разигравания и след 25:23 направиха обрат от 2:1 гейма.

Българите обаче подобриха играта си, контролираха събитията на игрището в следващата част и след 25:14 се стигна до тайбрек. В него националните също нямаха проблеми и след 15:9 затвориха мача.

Най-резултатен за успеха беше Кристиан Титрийски с 24 точки, 18 точки добави Александър Къндев, а 11- Симеон Николов.

За бразилския тим се отличи Браян Лукас да Силва с 30 точки.

Любо Ганев: Виждам усмивки в отбора

„С правилните хора и с изграждането на колектив, резултатите ще дойдат“

Бленджини: Ключът бе в края на втория гейм

Това не е добре, призна селекционерът след 0:3

Франция би България в дебюта на Бленджини (ВИДЕО)

Любо Ганев гледа от трибуните

Лоренцо Мичели: Отборът има нужда от време

Селекционерът на женския отбор говори след Лигата на нациите

София, Плевен и Разлог домакини на допълнителните квалификации за момичетата под 16

Турнирът е тази седмица

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“