2. Волейбол
  3. Фурор за тима на Зетова в Тирана

Фурор за тима на Зетова в Тирана

Националният отбор на България приключи без загубен гейм груповата фаза на Балканиадата по волейбол до 18 години

Националният отбор за жени под 18 години спечели и третия си мач от Група А на Балканското първенство в Тирана, Албания. В последния двубой от груповата фаза младите ни "лъвици" се изправиха в директен спор за първата позиция срещу Северна Македония. Двата тима имаха по две победи преди сблъсъка. В него обаче категорично се наложихме с 3:0 (25-14, 25-14, 25-11). И в трите гейма разликата бе двуцифрена.

Селекцията на Антонина Зетова завърши груповата фаза без загубен гейм и пълен актив от 9 точки, след като постигна чисти победи и срещу домакина и Румъния. На полуфинал, който ще е в петък (21 юни) от 18:30 часа наше време, почти сигурно ще срещнем отбора на Сърбия, който играе по-късно днес срещу Молдова в последния си мач от Група Б.

България започна срещу Северна Македония в традиционния си стартов състав: Никол Окоро, Димана Иванова, Калина Венева, Вяра Парапунова, Деница Ангелова, Дарина Нанева и либеро Виктория Нинова.

Първите две точки бяха за нас, но след това последваха няколко оспорвани минути, в които имаше равенство в резултата. След серия от 3 поредни точки бе поставено началото на преднината ни, която в хода на частта постепенно се увеличаваше, за да стане двуцифрена при 17:9. Щабът на съперника взе прекъсване, но това не промени много ситуацията на полето и след хубава атака през центъра стигнахме до геймбол при 24:13. Първата възможност бе пропусната след сервис в аут, но при втората Калина Венева затвори частта. В този гейм имахме само две отборни грешки.

С комфортен наш аванс започна втория гейм 7:3. Перфектна двойна блокада и последвал ас на Димана Иванова направиха разликата 11:5. Селекционерът на Северна Македония взе прекъсване, но след него серията ни се увеличи на 5 поредни точки. Стигнахме до геймбол при 24:14. Точката бе постигната веднага, след като Димана Иванова затрудни македонките максимално със сервиса си, а Никол Окоро по диагонала реализира точката за 25:14.

Без отпускане в редиците ни и в началото на третия гейм, в който тръгнахме с 4:0. Авансът отново само се увеличаваше, а македонският тим не можеше да намери отговор на нашите атаки. Волейболистките ни решиха и този мач да завършат за под час игра (57 минути) и ас на Нанева сложи край на срещата при 25:11 в третия гейм.

Четири националки завършиха мача с двуцифрен актив. С по 12 точки се отчетоха Дарина Нанева и Вяра Парапунова, а по 11 добавиха Никол Окоро и Деница Ангелова. Отново показахме добра игра на начален удар, завършвайки с 13 аса.

Федерацията ни по волейбол търси четирима селекционери

Управителният съвет на БФВ ще разгледа кандидатурите, ще проведе директни разговори с кандидатите и ще се съобрази с препоръките на Треньорската комисия

ОБЗОР: Марица победи Левски в НВЛ

Волейболният шампион и хегемон у нас при жените с летящ старт на сезона

Николай Желязков: За момента сме подготвени добре

Вижте какво още заяви наставникът на волейболния Левски след победата срещу ЦСКА

Александър Попов: Хубавото е, че това се случи в самото начало на сезона