Ганев: Ако всичко е по план, договорът на Бленджини се удължава

Ганев: Ако всичко е по план, договорът на Бленджини се удължава

Президентът на БФВ говори след заседанието на УС

Селекционерът на мъжкия национален отбор Джанлоренцо Бленджини ще продължи да води тима и след 2026 г. За целта обаче трябва да бъдат изпълнени поставените пред отбора цели. Това заяви президентът на БФВ Любомир Ганев на заседанието на УС, на което бе утвърден списъкът със състезатели в разширения състав на "лъвовете".

„Целта е всички да се готвят, както мъжете – каза президентът Любомир Ганев. - Всички са подбрани от селекционера Джанлоренцо Бленджини и щаба му. Важното е младите да свикват с начина на работа и тренировъчния процес в мъжкия отбор. На този етап няма разделение на национали от група А и група Б. Мъжете и отборът под 21 години ще са готвят в новата зала в Самоков. Тимът под 19 години ще е в старата. Когато се определят състезателите от Б отбора, те ще се готвят и в София и в Самоков. Навярно така ще се работи до Летните Олимпийски Игри през 20208 година. През 2026-а ще направим равносметка какво сме изпълнили досега. Ако всичко е по план, то договорът на Бленджини автоматически се удължава. Дай Боже всички да са здрави и тази година отборите да ни зарадват с повече успехи.“ „Тази година имаме осем отбора на големи първенства – шест световни и две европейски – продължи Ганев. - Това показва качеството на работата ни, но и нашата отговорност към резултатите.

Алекс Грозданов преподписа с шампиона на Полша

“Гордея се, че оставам”, сподели българинът

Алекс Николов пропуска следващия мач на Лубе

Причината за това е наказание

Волейболистът Борис Начев е спортист №1 на ОСК Черно море за 2025 г

Световният вицешампион по волейбол Борис Начев бе избран за спортист №1 на Обединен спортен клуб „Черно море“ за 2025 г.

Левски с поражение в Европа (ВИДЕО)

„Сините“ отстъпиха пред германския Фридрихсхафен за Купата на CEV

Локомотив Авиа загуби първия си мач от европейските турнири

Българският вицешампион отстъпи при гостуването си в Румъния

 Симеон Николов и Локомотив с втора загуба

Родният национал със само 3 точки

Николай Желязков: Фридрихсхафен е един добър отбор

„Трябва да играем добре, за да спечелим“, каза треньорът на волейболния Левски

FIVB въведе изцяло нови правила натурализирането на волейболисти

Новите регулации ще влязат в сила от февруари догодина

Алекс Николов поведе Лубе към първа победа в ШЛ (ВИДЕО)

Българският национал се отчете със 17 точки за успеха