Германия и Полша продължават без загуба на Евроволей 2023

Германия постигна трета поредна победа на Европейското първенство по волейбол за мъже, което се провежда в България, Република Северна Македония, Израел и Италия.

Германците се наложиха над Белгия с 3:2 (22:25, 17:25, 25:15, 25:22, 15:12) в среща от група А в Анкона след като изоставаха с 0:2 гейма. Те заемат втора позиция във временното класиране след Италия, чийто тим също е с три успеха. Белгийците са пети с три поражения от три изиграни мача.

Най-резултатен за Германия бе Георг Грозер с 22 точки, а Антон Бреме добави 12.

В друг мач от групата Естония стигна до първата си победа, надделявайки над Швейцария с 3:2 (25:18, 25:21, 22:25, 21:25, 15:13) и вече е с актив 1-3 на четвъртото място. За Швейцария, чийто състав е последен, шести в класирането, загубата бе трета поредна.

Подобно на Германия, тимът на Полша също продължава без загуба на Европейското първенство. Поляците надиграха Република Северна Македония 3:0 (25:12, 25:21, 25:14) в мач от група С в Скопие и оглавяват временното подреждане. Отборът на Република Северна Македония заема третото място с две победи и една поражение.

Бартош Беднож се отличи със 17 точки, а Томаш Форнал допринесе за успеха на Полша с 16 точки.

Черна гора победи Дания с 3:1 (18:25, 31:29, 25:22, 25:23) в същата група и постигна дебютен успех на шампионата. Черногорците са пети с актив 1-2, а датчаните са шести, последни с три загуби.

В група D в Тел Авив Португалия се справи с Израел с 3:0 (25:22, 25:21, 25:12) и държи втората позиция във временното класиране, а израелците са четвърти с еднакъв баланс 2-2.

Румъния също вече е с две победи от четири мача след като се наложи срещу Гърция с 3:1 (25:16, 25:18, 23:25, 25:20), като гърците са последни, шести в подреждането с един успех и три загуби.

Лоренцо Мичели: Отборът има нужда от време

Селекционерът на женския отбор говори след Лигата на нациите

София, Плевен и Разлог домакини на допълнителните квалификации за момичетата под 16

Турнирът е тази седмица

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“