Хебър е на победа от защита на титлата във волейбола

Вижте коментарите на Камило Плачи и Николай Желязков след мача

Хебър спечели изключително трудно с 3:1 у дома срещу Нефтохимик 2010 във втория мач от финалната серия в мъжкия волейболен шампионат на България.

Отборът от Пазарджик води с 2:0 успеха и на само една победа от втора поредна титла.

Третата среща между двата отбора е на 26 април в бургаската зала "Младост".

Началото на двубоя беше равностойно, стигна се до 22:22 и 26:26, но домакините спечелиха следващите две разигравания, повеждайки в двубоя.
Във втората част шампионите играха значително по-освободено и закономерно достигнаха до категоричното 25:17 в своя полза.

Бургазлии загатнаха за сериозната си класа и се върнаха в мача след 25:22, а в четвъртия гейм поведоха с 19:16, но домакините се добраха до 22:22 след атака в аут на Николай Николов.

Отборът от Пазарджик спечели инфарктните последни разигравания в двубоя, за да се поздрави с краен успех при 25:23 след 121 минути и успешна атака на Дейвид Кръстев.

Най-резултатен в полза на Хебър в зала "Васил Левски" стана Брадли Гънтър с 19 точки. Неговият съотборник Якопо Масари добави още 18 точки.

"Благодаря на всички момчета в моя отбор. Всеки един даде максимума, за да достигнем до успеха. Днес и двата отбора грешиха доста по-малко. Важно е кой печели последният гейм", коментира старши треньорът на шампионите Камило Плачи.

За гостуващия тим Николай Учиков завърши със 17 точки.

"Направихме страхотен мач, но при 2:0 за Хебър показахме характер и борбеност. Няма от какво да се срамуваме от тези два двубоя. Няма да се предадем, ще дадем всичко в срещите в Бургас. Ще бъде хубаво да се поздравим с една победа", заяви старши треньорът на гостите Николай Желязков.

Любо Ганев: Виждам усмивки в отбора

„С правилните хора и с изграждането на колектив, резултатите ще дойдат“

Бленджини: Ключът бе в края на втория гейм

Това не е добре, призна селекционерът след 0:3

Франция би България в дебюта на Бленджини (ВИДЕО)

Любо Ганев гледа от трибуните

Лоренцо Мичели: Отборът има нужда от време

Селекционерът на женския отбор говори след Лигата на нациите

София, Плевен и Разлог домакини на допълнителните квалификации за момичетата под 16

Турнирът е тази седмица

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“