Хебър и Нефтохимик започват битката за титлата на 25 април

След като бяха изиграни всички двубои от полуфиналната фаза в efbet Супер Волей, станаха ясни двамата финалисти, които ще се борят за трофея. Отборите на Хебър и Нефтохимик 2010 ще играят за най-ценното отличие за пореден път - четвърти (от 2019 година насам).

В първия финал помежду им бургазлии печелят серията с 3:0 победи, в следващите два (2020/2021 и 2021/2022) пазарджиклии триумфират със същия резултат в сблъсъците.

Последно двата тима се срещнаха през февруари - в мач от 15-и кръг на първенството, когато състезателите на Атанас Петров се наложиха с 3:1 гейма.

Преди това воденият от Камило Плачи тим надигра с 3:0 гейма вицешампионите в полуфинал за Купата на България. А през ноември записаха успех и в шампионата - с 3:1 гейма.

По пътя си към финала Нефтохимик отстрани трудно ЦСКА с 3:2 победи в полуфиналната серия - три от мачовете завършиха с резултат 3:2 (един за "червените" и два за вицешампионите), два с 3:1 гейма (по един за двата тима).

Пътят на шампионите бе по-лек - 3:0 победи над Левски София, две от които с 3:0 гейма. Единствено вторият двубой приключи 3:2 гейма.

Във финалната серия се играе отново до три успеха от пет мача. Домакинското предимство е на страната на по-предностоящия отбор след редовния сезон - Нефтохимик.

Битката за титлата започва  с два мача в Бургас. Първият сблъсък е на 25 април (вторник) в зала "Младост". Мач №2 е на 26 април отново в същата зала. Следват две ответни срещи в Пазарджик. Те са превидени за 29 и 30 април в зала "Васил Левски". При достигане до пети решителен двубой , той е насрочен за 2 май отново в Бургас.

Родни волейболни съдии положиха успешно изпит в международен курс

Вие сте бъдещето, обяви Любо Ганев

Любо Ганев разкри кои са отказали да играят за националния отбор

Президентът на федерацията сподели няколко имена

Бленджини: Искам отдаденост на 100%

Новият селекционер на мъжкия ни национален отбор по волейбол беше представен днес

"История на бъдещето" - филм за волейболния "Левски" с премиера на 15 май

250 фенове получават шанса да присъстват на специалното събитие с шампионите при мъжете, бронзовите медалистки при жените и съмишлениците по пътя напред

Удар за волейболистите ни: Алекс Николов аут за цялата Лига на нациите