Хебър разгроми ЦСКА с 3:0

Хебър продължава  отличното  си представяне в първенството на ефбет Супер Волей. Тимът, воден от Албелто Джулиани, се наложи над ЦСКА с 3:0 (29:27, 25:15, 25:23 ) в мач от втори кръг на шампионата, който се игра в зала „Васил Левски“.

Така при първото си домакинство за сезона „тигрите“ зарадваха своите привърженици, като изковаха чиста победа над сериозен конкурент и един от претендентите за медал. След успешния старт и победа над Берое, пазарджиклии имат вече 6 точки в актива си и без загубен гейм взеха лидерската позиция във временното класиране.

От своя страна армейците отбелязаха първо поражение, като с една победа и 3 точки заемат четвърто място в таблицата. Двубоят противопостави два класни съперници с много опит и ерудиция. И от двете страни на мрежата имаше волейболисти с много успехи зад гърба си, като двубоят бе динамичен и на високо ниво. На терена се появи и играещият помощик треньор на "червените" Ивайло Стефанов, който със своите 50 години държи рекорда за най-опитен волейболист в Европа, а спортното му дълголетие буди възхищение.

Сервисът бе основно оръжие и за двата тима, като неговата ефективност обуславяше предимството и даваше разликата. И двата съперника разчитат на дълги скамейки, като треньорите прибягваха към множество смени в различни моменти от мача. Първият и третият гейм бяха много равностойни, с мини обрати. На свой терен и пред своя публика Хебър показа повече устойчивост в най-важните моменти, като психиката бе основа за успеха.

В герой на мача се превърна Розалин Пенчев, който бе с основен принос за победата на домакините. Сервисът му буквало свали съперника на колене. В първата част при равенството 21:21, негово изпълнение от крайната линия, включително и ас, даде предимство и Хебър поведе с 23:21, а това бе важен импулс по пътя към спечелването му.

В третата „тигрите“ изоставаха с 19:21, но той отново взе нещата в свои ръце. След ас и нова доза страхотен сервис, Хебър направи обрат и поведе с 23:21. Това бе повратен момент, а отново Розалин Пенчев сложи финалния акорд с 25:23 след успешен пайп. Отлично влючване направи и разпределителят на Хебър Микеле Баранович, който не само дирижираше добре играта, но разигра всички нападатели и даде увереност на съотборниците си за добра успеваемост.

В следващия, трети кръг на елита Хебър ще гостува на Марек Юнион Ивкони (Дупница), докато "червените" са домакини на Черно море (Варна). И двете срещи са в петък (3 ноември) съответно от 18:00 и 18:30 часа.

Бленджини: Искам отдаденост на 100%

Новият селекционер на мъжкия ни национален отбор по волейбол беше представен днес

"История на бъдещето" - филм за волейболния "Левски" с премиера на 15 май

250 фенове получават шанса да присъстват на специалното събитие с шампионите при мъжете, бронзовите медалистки при жените и съмишлениците по пътя напред

Удар за волейболистите ни: Алекс Николов аут за цялата Лига на нациите