Христина Русева и Георги Петров с наградите за волейболисти №1 на март

Христина Русева и Георги Петров с наградите за волейболисти №1 на март

Христина Русева мисли изцяло за предстоящото Европейско първенство

Двамата бяха наградени днес в Пресклуб "България", след като излязоха начело в анкетата на специализирания сайт bgvolleyball.com. В класацията участваха двама представители на БФ Волейбол, 8 треньори на женски отбори и 12 на мъжете, както и 7 журналисти от медията-организатор.

След края на първенството при дамите, Христина Русева мисли изцяло за предстоящото Европейско първенство. На 28 май е първият мач на националните състезателки. Съперничките в групата са Израел, Чехия, Унгария. "Добре познаваме отборите на Израел и Чехия и можем да ги победим. Първото място в групата не трябва да е проблем за нас", сподели Христина. Иначе както повечето от ЦСКА, и тя се надява да продължи кариерата си следващия сезон в чужбина. Мечтата й е това да стане в италианското първенство, въпреки, че през сегашния сезон Турция и Азърбайджан са с по-добри показатели. На Ботуша има традиции в създаването на продукта волейбол, както и равностойни отбори, докато в южната ни съседка има 2-3 силни, останалите са посредствени, коментира играещият помощник-треньор на "Левски Волей".

Георги Петров, който е дясна ръка на клубния си старши-треньор Николай Желязков и в младежкия национален отбор, а отскоро и на Радостин Стойчев в мъжкия. Състезателите от "Левски Волей", които са в младежкия национален отбор претърпяха развитие, което беше и една от главните цели пред синьото ръководство. Това още повече засилва очакванията към  представителния ни тим да се класира за Световното младежко първенство в предстоящите квалификации. 

Емоциите от първата ни победа на Световното по волейбол (СНИМКИ)

Българската федерация по волейбол публикува галерия от снимки след първата ни победа на Световното първенство за мъже - 3:0 над Германия. 

Словения би Чили в нашата група на Световното по волейбол

Словения победи Чили с 3:0 (25:19, 25:20, 25:16) на старта си на Световното първенство по волейбол за мъже във Филипините.

Иван Иванов със загуба в дебюта си за Купа “Дейвис”, Финландия изравни

Българинът отстъпи пред двукратен АТР финалист

Винярски: Имахме шансове в първия и втория гейм

Наставникът на Германия говори след победата на България

Алекс Николов: Дано успеем и срещу Словения

Националният отбор на България по волейбол започна с победа над Германия с 3:0 (40:38, 25:22, 25:20) участието си на Световното първенство във Филипините

Бленджини: Това е само първи мач

Селекционерът на националния отбор на България Джанлоренцо Бленджини изрази задоволството си от успеха на старта на Световното първенство

НЕВЕРОЯТНО! Разбихме Германия на Мондиал 2025 - 3:0 (ВИДЕО)

Алекс Николов бе големият герой за България с 27 точки

Нефтохимик 2010 и Георги Братоев се разделиха

Волейболният Нефтохимик 2010 (Бургас) се раздели по взаимно съгласие с разпределителя Георги Братоев, съобщават от отбора.

Алекс Грозданов: Ще бъдем в перфектно състояние за първия мач от световното

Капитанът на българския национален отбор по волейбол Алекс Грозданов даде специално интервю за БНТ преди началото на световното първенство във Филипините